یاهونیوز در مصاحبه با ۱۵ مقام فعلی و سابق آمریکایی به جزییات تازه‌ای از عملیات ایالات متحده برای ترور سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران دست پیدا کرده است.

 به گزارش «انتخاب» به نقل از این سایت خبری،‌ تک تیراندازان یگان زبده دلتافورس آمریکا و سه پهپاد مسلح به موشک‌های هلفایر در ترور سردار قاسم سلیمانی به کار گرفته شده‌اند.

همزمان، اعضای یگان ضدتروریست اقلیم کردستان عراق به عملیات نظامیان آمریکایی در فرودگاه بغداد و گردآوری اطلاعات از آنها کمک کرده‌اند.

از سوی دیگر، ماموران آمریکایی با کمک واحدهای اطلاعاتی اسراییل در ساعت‌های پیش از عملیات، فعالیت تلفن همراه قاسم سلیمانی را رصد کرده‌اند. به گزارش یاهونیوز، سردار سلیمانی در شش ساعت پیش از سوءقصد، سه بار تلفن همراهش را تغییر داده و اسرائیلی‌ها که از شماره این تلفن‌ها مطلع بودند، اطلاعات مربوط به تحرکات او را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داده‌اند.

نظامیان آمریکایی به اسم برگزاری مانور،‌ بخش‌هایی از جنوب شرقی فرودگاه بغداد را در شب عملیات بستند و سه واحد تک تیرانداز دلتافورس در فاصله های ۵۵۰ تا ۸۰۰ متری محل سو قصد مستقر شده بودند.

این عملیات به طور همزمان به وسیله دن کوتس، مدیر امنیت ملی آمریکا و برایان هوک،‌ فرستاده ویژه در امور ایران در اتاق عملیات کاخ سفید دنبال می‌شد. مایک پمپئو و مارک اسپر، وزرای خارجه و دفاع و ژنرال مارک میلی، فرمانده ستاد ارتش آمریکا، از ساختمان پنتاگون نظاره گر تصاویر این حمله به طور زنده بودند. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا که برای تعطیلات سال نو به فلوریدا رفته بود به همراه رابرت اوبراین، به طور صوتی در جریان جزئیات حمله بود. به نوشته یاهونیوز، آمریکایی‌ها علاوه بر سردار سلیمانی اهداف دیگری را برای از بین بردن در نظر داشتند. از جمله این افراد،‌ عبدالرضا شهلایی، فرمانده نیروی قدس سپاه در یمن بود که از سوءقصد جان سالم به در برد. دو فرمانده حشد شعبی عراق هم از جمله دیگر اهداف آمریکا بودند. این سایت خبری ادامه داده که برنامه‌ریزی برای ترور قاسم سلیمانی در ابتدای دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در زمانی که مایک پمپئو، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا بود، صورت گرفت.