عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: حزب ندای ایرانیان دو گزینه اصلی برای انتخابات ریاست جمهوری دارد که آقایان دکتر محمدجواد ظریف و دکتر محمدصادق خرازی هستند. علاوه بر این دو گزینه معرفی چند چهره ملی دیگر هم به تصویب شورای مرکزی رسید.

سعید نورمحمدی در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که با توجه به ملاحظات آقای ظریف برای کاندیداتوری و تخریب‌های اخیر علیه وی پس از انتشار فایل صوتی،  آیا اصلاح‌طلبان می‌توانند ایشان را برای کاندیداتوری متقاعد کنند، اظهار کرد: مسئله آقای ظریف اصلا تخریب‌های پیش رو نیست. با شناختی که از ایشان هست، قطعا حاضرند برای کشور هزینه‌های بیشتر از این بدهند.

وی با بیان اینکه دغدغه ایشان چیز دیگری است، افزود: پیش از انتشار این فایل صوتی جلسه‌ای با آقای دکتر ظریف داشتیم و در این جلسه مطالب و استدلال‌های‌مان را درباره علل و چرایی اهمیت کاندیداتوری ایشان مطرح کردیم. آقای ظریف دغدغه‌هایی داشتند و آن‌ها را مطرح کردند که این دغدغه‌ها بیشتر مربوط به پس از رأی آوردن ایشان بود، نه رأی نیاوردن.

کنشگر اصلاح‌طلب ادامه داد: البته این صحبت به معنای این نبود که ایشان رأی آوردن خود را قطعی می‌دانستند، بلکه براساس این پیش‌فرض که تصور کنیم همه اتفاقات به نحوی جلو برود که ایشان رئیس‌جمهور شوند؛ برای چنین شرایطی ایشان دغدغه‌های جدی داشتند. وی تصریح کرد: البته همه آن دغدغه‌هایی که ایشان مطرح کردند، از نظر ما پاسخ داشت و دارد که ما بخشی را در همان جلسه پاسخ دادیم و بخشی را هم بعدا به ایشان منتقل کردیم.

مقایسه ظریف و موسوی

نورمحمدی با تاکید بر اینکه ایرانِ امروز ما نیازمند حضور آقای دکتر ظریف در انتخابات است، بیان کرد: هم امنیت ملی کشور در گروی مشارکت در انتخاباتی است که با حضور دکتر ظریف اتفاق می‌افتد و هم اداره کشور نیازمند نگاه دکتر ظریف است. دغدغه‌های دکتر ظریف بسیار قابل احترام و قابل درک است اما نیامدن ایشان هم تبعاتی برای کشور دارد که آقای ظریف نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: آقای دکتر ظریف امروز در جایی قرار دارند که آقای مهندس موسوی در سال ۸۴ قرار داشتند. ایشان در آن سال دعوت به شرکت در انتخابات را نپذیرفتند و پس از آن ۸ سال بزرگترین فرصت‌سوزی اقتصادی و سیاسی و اجتماعی برای کشور اتفاق افتاد. سال ۸۸ هم زمانی وارد انتخابات شدند که دیگر دیر شده بود.

وی تاکید کرد: اگر آقای مهندس موسوی سال ۸۴ دعوت‌هایی که از ایشان شده بود را می‌پذیرفتند و وارد انتخابات می‌شد؛ شاید سمت و سوی کشور تغییر می‌کرد. آقای دکتر ظریف هم امروز در چنین جایی قرار دارد. اگر ایشان نیایند ممکن است حوادث در نبود ایشان به نحوی پیش برود که دیگر جای جبران برای کشور نباشد.