یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: قالیباف در انتخابات مجلس یازدهم به کمک امدادهای غیبی توانست وارد مجلس شود، چون بحث آبروداری در میان بود اما در انتخابات ریاست جمهوری این شرایط فراهم نیست. جریان انقلابی و دوستان جبهه انقلاب، ولایت‌پذیری را مقدم بر رفاقت می‌دانند‌.

وهاب عزیزی که سابقه حمایت از قالیباف در انتخابات سال ۹۲ را در کارنامه خود دارد، در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با تحرکات انتخاباتی اطرافیان رئیس مجلس شورای اسلامی، شرایط امروز جامعه و فضای سیاسی کشور را برای قالیباف نامساعد ارزیابی کرد و افزود: توصیه ما این است که آقای قالیباف وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری نشود چراکه تقریبا هیچ شانسی برای پیروزی ندارد. وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل دولت جوان و تازه‌نفس است. از آنجا که جبهه انقلاب در بحث ولایت‌پذیری با هیچکس تعارف ندارد؛ لذا کسانی که شرایط آن‌ها با مشخصه‌های مورد نظر رهبری تطابق نداشته باشد، مورد حمایت قرار نخواهد گرفت. دبیرکل جبهه جهادگران با پیش‌بینی اینکه رقابت جدی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری بین محمدجواد ظریف و سعید محمد باشد، گفت: در جریان اصولگرایی این احتمال وجود دارد که سعید محمد بتواند به کمک تیم‌ رسانه‌ای و مشاوران خود، بدنه اجتماعی اصولگرایی را به حرکت درآورد. اگرچه در این جریان نامزدهای زیادی علم نامزدی برافراشته‌اند. وی افزود: همچنین در اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها محمدجواد ظریف است که آبرو و احترام قابل قبولی برای حضور در انتخابات و ایجاد تحرک در بدنه اجتماعی این جریان را دارد. سایر گزینه‌های اصلاح‌طلبان صرفاً قادر به این هستند که مقدمات حضور جدی و اثرگذار را برای ظریف فراهم کنند و در غیر اینصورت هیچکدام از پتانسیل لازم برای رقابت برخوردار نیستند.

عزیزی در پایان کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را منتفی دانست و خاطرنشان کرد: تقید آقای رئیسی به فرامین رهبری و ولایت‌پذیری ایشان موجب می‌شود که ماموریت فعلی را به سرانجام برساند.