دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر آلودگی شدید امنیتی در کشور، گفت که پیش از انفجارهای هفته جاری و تیرماه پارسال در نطنز و همین‌طور ترور محسن فخری‌زاده، بخشی از اسناد به کلی سری هسته‌ای ایران سرقت شده است.  

محسن رضایی در گفت‌وگو با مهر افزود: قبل از آن هم چند ریزپرنده مشکوک آمدند و کارهایی انجام دادند؛ پس معلوم است آلودگی امنیتی پیدا کرده‌ایم و سالم‌سازی امنیتی باید یکی از برنامه‌های مهم دولت آینده باشد که آن را در تمام رده‌ها، وزارتخانه‌ها و جاهای حساس انجام دهد و این موارد مشکوکی که وجود دارد و منابع نفوذی احتمالی را پاکسازی کند. وی حادثه نطنز را رخدادی حیثیتی برای کشور دانست و تصریح کرد: کشور به طور گسترده یک آلودگی امنیتی پیدا کرده و نمونه آن این است که کمتر از یک سال، سه رویداد امنیتی اتفاق افتاده است؛ دو انفجار و یک ترور.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معمولا در دنیا چنین قاعده‌ای وجود دارد که هر ۱۰ سال، ۲۰ سال کل سیستم را پاکسازی امنیتی می‌کنند و نوعی سالم‌سازی امنیتی را به وجود می‌آورند. ما مدت‌ها است که این کار را نکرده‌ایم و شاید ۳۰ سال گذشته است و این سالم‌سازی امنیتی به وجود نیامده است. رضایی در پاسخ به این سوال که این موارد در این هشت سال تشدید شده یا از قبل بوده است، اظهار کرد: از ۱۰ سال پیش تاکنون این موارد تشدید شده است. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حادثه نطنز را چه اندازه با مذاکرات رفع تحریم در وین مرتبط می‌دانید، خاطرنشان کرد: حادثه نطنز حادثه بسیار بدی بود؛ زیرا همزمان با اقدامات افتخارآمیز هسته‌ای ما صورت گرفت و فکر می‌کنم بعد از اینکه ایران در مذاکرات هسته‌ای مقاومت کرد اینها این کار را انجام دادند تا بلکه مقاومت ما را در دیپلماسی بشکنند. بنابراین می‌تواند بی‌ارتباط نباشد.