عضو سابق حزب کارگزاران در واکنش به ابراز پشیمانی صادق خرازی از حمایت اصلاح‌طلبان از دولت روحانی گفت: اگر برای یک شخص یا گروه سیاسی، منافع ملی اصل باشد، هیچگاه با نگاه جناحی اقدام به سهم‌خواهی نمی‌کند و هر کاری هم که کرده، انجام وظیفه بوده است.

محمد هاشمی رفسنجانی افزود: در این گونه مسائل دو نوع نگاه مطرح می‌شود. یک دیدگاه معطوف به منافع ملی است و  نگاهی دیگر معطوف به منافع جناحی و حزبی است که در آن یک شخص یا جناح سیاسی منافع خود را بالاتر از منافع ملی تعریف می‌کند و به نظر من نوع و منشا اظهاراتی که به نقل از آقای صادق خرازی در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده، بیشتر به منافع جناحی بازمی‌گردد.

عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید بر اینکه کسی که منافع جناحی را بر منافع ملی مقدم بداند، بار دیگر نیز اگر فرصت قرار گرفتن در قدرت یا مسئولیت را داشته باشد، در راستای منافع ملی عمل نخواهد کرد، گفت: با چنین معیار و شاخصی که عرض کردم می‌توان تشخیص داد که افراد یا گروه‌های سیاسی از همین حالا به دنبال این هستند که با بیان اظهاراتی به نوعی فرار به جلو کرده و در راستای منافع جناحی خود عمل می‌کنند تا در آینده برای خود از آن نمد کلاهی برای خود درست کنند یا اینکه در پی منافع ملی هستند. گفتنی است محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور صبح جمعه در گفت‌وگویی و در واکنش به سخنان سید محمدصادق خرازی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و دبیرکل حزب ندای ایرانیان در کنگره هفته گذشته این حزب که انتقادات قابل توجهی به عملکرد دولت وارد کرده بود، گفت:« یکی از مسئولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال ۹۲ بودم، یادم می‌آید او در هیچ جای ستاد نقشی نداشت. نخست بیاید اثبات کند برای روی کار آمدن رییس جمهوری چه کار کرده که چنین اظهاراتی داشته است.»

خرازی در این کنگره با انتقاد از دولت روحانی با بیان اینکه مشکلات کشور به فهم نادرست مدیران باز می‌گردد، گفته بود: «رئیس‌جمهور و وزیر اجاره‌ای بزرگترین خطای استراتژیک است.»