یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحات بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق فشار را بر مردم زیاد می‌کند، گفت: معتقدم بدترین اتفاقات در حال رخ دادن است و باید قبل از آنکه خدایی ناکرده دیر شود، کاری کرد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره اصلاح لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و انتقادات به این اصلاحات، اظهار کرد: دو اتفاق در کمیسیون تلفیق در حال رخ دادن است که بسیار تعجب‌انگیز است؛ نخست آنکه تمامی نقدهایی که به دولت از سوی نمایندگان در خصوص بودجه سال ۱۴۰۰ می‌شد خودشان با شدت و حدت بیشتری در حال انجام دادنش هستند.

وی افزود: نکته بعدی اینکه امسال در کمیسیون تلفیق سفره مردم در حال کوچکتر شدن است که شاهد این ادعا حذف ارز نیمایی و دولتی و افزایش مالیات‌ها و عوارض‌های کمرگی است که بار این فشار را مردم باید تحمل کنند.

ایمن‌آبادی با اشاره به سوابق الیاس نادران رییس کمیسیون تلفیق بودجه، او را فردی باتجربه دانست و گفت: از آقای نادران تقاضا دارم با دقت بیشتری به این موارد اصلاحی نگاه کنند. نمی شود شعار داد اما در عمل در تلفیق بودجه کار دیگری انجام داد.

نماینده مردم رشت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عده‌ای این روزها در مجلس برخلاف قول و فعل‌شان با مردم عمل می‌کنند که این امر اصلاً خوشایند نیست.

خاطره تلخ

وی درباره این که دولت ارز را در بودجه سال ۱۴۰۰ یازده هزار و پانصد تومان اعلام کرد اما در کمیسیون تلفیق تصمیم بر آن شد که قیمت ارز در بودجه سال آینده ۱۷ هزار و پانصد تومان شود، اظهار داشت: هنگامی که قیمت ارز را بالا می‌برند و ارز نیمایی را هم حذف می‌کنند عملاً فشار بر روی مردم می‌آورند و معتقدم چنین اصلاحاتی در لایحه بودجه پیرامون بحث‌های افراطی است که به خاطر فروش نفت به وجود آمد، در آن‌جا صحبت‌های غیر کارشناسی و افراطی صورت گرفت بعدها متوجه شدند چه گفتند! این فعال سیاسی تاکید کرد: پیش‌بینی فروش نفت در بودجه سال ۱۴۰۰ درست بوده و شما هنگامی که یک میلیون از آن برمی‌دارید باید جای خالی‌اش را از جیب مردم پر کنید که این یکی از بزرگترین نقص‌ها است. وی یادآور شد: اصلا قابل توجیه نیست هنگامی دولت می‌گوید من فلان مقدار می‌توانم نفت بفروشم اما عده‌ای بگویند نباید بفروشی! مشخص است که مابه التفاوتش را مردم باید پرداخت کنند. جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان گفت: فکر می‌کنم مجلس یازدهم یک خاطره تلخ را در ذهن مردم به جای بگذارد.