نایب رئیس شورای ائتلاف در خصوص احتمال ائتلاف با «شورای وحدت»، با تاکید بر اینکه سازوکار حساب شده و بی‌سابقه‌ای را برای شورای ائتلاف برنامه‌ریزی کرده‌ایم، گفت: آرزو می‌کنم که به تَفَرُّق نینجامد و اگر به اینجا برسد اتفاق خوبی نخواهد بود.

مهدی چمران، فعال سیاسی اصولگرا و نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که «گفته می‌شود شما با برخی از کاندیداهای احتمالی انتخابات مانند آقای قالیباف یا آقای دهقان ملاقات و گفت‌وگو داشته‌اید» اظهار داشت: رایزنی به آن معنا که نه؛ با همه افراد سلام و علیک و احوالپرسی و رفت و آمد داشتیم و داریم، با آقای رستم قاسمی هم داشتیم که شما اشاره نکردید.

وی در خصوص دیدار با علی لاریجانی، گفت: بعد از پایان مجلس دهم تاکنون دیداری با لاریجانی نداشته‌‌ام.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص سازوکار این شورا برای انتخابات ۱۴۰۰ بیان داشت: برای انتخابات و تاسیس شوراها در سراسر کشور یک برنامه کاملا حساب‌شده با بهره‌گیری از تجربیاتی که در انتخابات مجلس کسب شد، داریم و اکنون در مرحله شکل دادن مجامع استانی و انتخاب شوراهای استانی هستیم. در همین چارچوب تعدادی از شوراها در استان‌ها طی هفته گذشته و تعدادی هم در هفته جاری شکل گرفتند و کار ادامه دارد.

وی ادامه داد: روند کار هم به این گونه است که ما تعدادی را انتخاب می‌کنیم و این‌ افراد به عنوان محور فعالیت مامور به تشکیل مجامع در استان‌ها و شهرستان‌ها می‌شوند که در این مجامع طی یک انتخابات که به صورت عام است شورای ائتلاف شکل می‌گیرد. این یک سیستم خیلی حساب شده است و برای اولین بار هم است که در کشور اجرا می‌شود.

این فعال سیاسی اصولگرا پیرامون احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات شورای شهر آینده، بیان داشت: خدا می‌داند، خودم علاقه ای ندارم و هنوز هیچ فکری نکرده‌ام. من به شخصه دوست دارم افراد دیگری باشند حالا اینکه مردم چه بخواهند این یک بحث دیگری است.