عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: اگر این اصلاحات صورت گرفته در قانون انتخابات که در مجلس رخ داد با هماهنگی سیاست‌های کلی نظام باشد، چنین معنایی خواهد داشت که حاکمیت نیز این اصلاحات را قبول دارد و نهایتا نیز شورای نگهبان، مجلس را در این موضوع همراهی خواهد کرد. حسین مرعشی در گفت‌وگویی با انتخاب درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس افزود: آنچه که باید منتظرش ماند تا بتوانیم ارزیابی بهتری از این اتفاقات داشته باشیم، این است که ببینیم شورای نگهبان چه برخوردی با این طرح اصلاحی مجلس خواهد داشت.

مرعشی تصریح کرد: این کاری که مجلس انجام داده است را باید چنین ارزیابی کرد که مجلس کنونی یک مجلس نواصولگراست که در انتخاباتی با رقابت بسیار کم و حضور کم مردم شکل گرفت و در نهایت یک اقلیتی در آن حاکم شدند. بنابراین بدیهی و طبیعی خواهد بود که این اقلیت حاکم به دنبال آن باشند که برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 دوباره زمینه مشارکت و رقابت کم و محدود را فراهم کرده و از طریق آن حاکمیت خودشان را به قوه مجریه تسری بدهند.

... باش تا صبح دولتت بدمد

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به اظهارات برخی از فعالان سیاسی مبنی بر اینکه طرح انتخاباتی مجلس در راستای حمایت از نامزدی چهره‌های خاصی برای انتخابات آینده است، تصریح کرد: من فکر می‌کنم که در مجموع این اقدامات مجلس به نفع جریان‌های میانه‌رو و اعتدالی تمام خواهد شد. اقدامات امروز مجلس یک درس بزرگ سیاسی برای مردم و سیاسیون و احزاب کشور بود. اینکه برخی فکر می‌کردند ولو در سطح محدود نباید در رقابت‌های انتخاباتی مجلس شرکت کرد و برخی مردم تصور می‌کردند که حضور در انتخابات مجلس خیلی اهمیتی ندارد، امروز نتیجه کارشان را دیدند.

نماینده ادوار مجلس با انتقاد از عملکرد مجلس یازدهم، گفت: هنوز در ابتدای عمر مجلس یازدهم هستیم و به قول معروف « این تازه از نتایج سحر است؛ باش تا صبح دولتت بدمد». حالا باید منتظر اقدامات بعدی مجلس در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و ردصلاحیت گسترده نامزدها باشیم و بعد از آن هم ممکن است اقدامات دیگری در این مجلس رقم زده شود.