رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با ارائه آخرین مصوبات این شورا، گفت: جریان ریشه‌دار اصلاحات در انتخاباتی قانونی، رقابتی، عادلانه و در تراز قانون اساسی و با حضور نامزد واحد و مورد تایید این نهاد اجماع‌ساز، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حضوری فعال خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، فرج کمیجانی، درباره آخرین نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که به شکل مجازی و با حضور اکثریت قاطع اعضا برگزار شد، ‌ گفت: در این جلسه ابتدا اعضای حاضر به تبادل اطلاعات و اخبار درباره مسائل جاری کشور و عرصه بین‌المللی پرداختند و پس از بحث و بررسی درباره موارد مختلف تصمیم‌گیری کردند.

رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به اظهارات اخیر نخست وزیر ترکیه خاطرنشان کرد: با توجه به شعرخوانی غیرواقعی و غیراصولی اردوغان، اعضای جلسه ضمن محکوم کردن این اقدام مصوب کردند طی چند روز بعد با هماهنگی و اخذ اطلاعات دقیق از وزارت امور خارجه نسبت به صدور بیانیه تحلیلی اقدام کنند.

درخواست تجدیدنظر درباره پرونده مولاوردی

کمیجانی در ادامه به صدور رأی محکومیت شهیندخت مولاوردی معاون سابق رییس جمهوری، دبیر کل جمعیت دفاع از حقوق بشر زنان و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اشاره کرد و از نامه ۳۰ حزب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از رییس قوه قضاییه و درخواست از ابراهیم رییسی برای تجدید نظر در این پرونده خبر داد.

وی درباره مصوبه مجلس برای دادن اختیارات وضع عوارض شهرداری‌ها به وزارت کشور و حذف شوراهای اسلامی شهر و روستا، یادآور شد: اعضای جلسه این مصوبه را در راستای کمرنگ کردن نقش رأی مردم در سرنوشت خویش ارزیابی و مقرر کردند یک تیم کارشناسی این موضوع را پیگیری و در قالب یک بیانیه مستند و مستدل آثار زیان‌بار آن را به مسئولان امر گوشزد کند.

دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: گفتمان اصلاح‌طلبان پیوسته بر اندیشه‌ورزی، علم‌جویی، تحول‌خواهی سازنده، خیرخواهی، صلح‌طلبی در سطح ملی و بین‌المللی، تکثرگرایی، دموکراسی‌خواهی، پاسخگویی، مسئولیت پذیری، آزادی بیان، شایسته سالاری، برقراری عدالت اجتماعی، ارتقای تامین اجتماعی، کاهش فقر، بهبود سلامت، حقوق شهروندی و حفظ محیط زیست و ... از طریق اصلاح امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استوار است و اصلاح‌طلبان دین‌باوری راستین مردم را به عنوان پایه‌های استقامت اجتماعی پیرامون پاکدستی، شفافیت، مبارزه با فساد، رانتخواری، ضعف و گمراهی اجتماعی می‌دانند.

 کمیجانی اظهار کرد: اصلاح‌طلبان با هدف تحقق و عملیاتی شدن این امور، نهاد اجماع‌سازی را با عنوان جدید با مشارکت فکری، عملی و اجرایی ۳۰ حزب دارای مجوز از وزارت کشور ایجاد می‌کنند.

 به گفته رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای تقویت و فراگیری این نهاد اجماع ساز تعداد ۱۰ نفر از شخصیت‌های ملی دارای مقبولیت فراگیر اجتماعی و غیرحزبی جریان اصلاحات به عنوان عضو مشاور در این نهاد اجماع‌ساز جدید دعوت خواهند شد.