ترامپ که تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات ریاست جمهوری خودداری کرده بود، برای نخستین بار در پیامی توییتری قبول کرد در برابر جو بایدن شکست خورده است. او اما ادعاهای بی‌پایه درباره تقلب در انتخابات را بار دیگر تکرار کرد.

به گزارش دویچه وله؛ دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «او برنده شد، چون در انتخابات تقلب شد»؛ او با این پیام به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد، هرچند آن را با شائبه «تقلب»همراه کرد.

ترامپ همچنان مدعی است که در انتخابات ناظران بی‌طرف وجود نداشته‌اند و شمارش آرا توسط «نرم‌افزاری ویژه» دستکاری شده است.

ترامپ هنوز از تکاپو برای باطل کردن تمام یا بخشی از روند شمارش آرا آرام نگرفته و وکیلان او در برخی از ایالت‌ها علیه احتمال تقلب در انتخابات اقامه دعوا کرده‌اند.

تاکنون از هیچ ایالتی خلاف یا بی‌نظمی جدی در جریان رأی‌گیری و شمارش آرا گزارش نشده است. در مقابل، بسیاری از مقام‌های فدرال از «مطمئن‌ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده» سخن گفته‌اند.

هواداران ترامپ در واشنگتن به خیابان‌ها ریختند

مطابق نتایج پایانی شمارش آرا، جو بایدن ۳۰۶ رأی الکتورال را کسب کرده، درحالیکه ترامپ تنها ۲۳۲ رأی به دست  آورده است.

با وجود پیروزی نمایان بایدن، ترامپ به اقدامات حقوقی بیشتر تهدید کرده و از هواداران خود خواسته است که به اعتراضات خود در مخالفت با نتایج رسمی انتخابات ادامه دهند.

هواداران ترامپ، به پیروی از رئیس جمهوری محبوب خود، همچنان بر طبل «تقلب» در انتخابات می‌کوبند و روز شنبه (۱۴ نوامبر) در واشنگتن و چند شهر دیگر در حمایت از ترامپ به خیابان رفتند و در مواردی با مخالفان درگیر شدند.