معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: مجلس طرحی را در دستور کار دارد به عنوان طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که در این مورد در دولت بحث شد و دولت در خصوص این طرح نظر موافق ندارد.

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه جامع انتخابات از سوی دولت، افزود: برای تنظیم این لایحه کار کارشناسی وسیع، جدی و عمیقی انجام گرفته و نتیجه تجربه‌ اندوخته‌ دولت‌های مختلف، مجریان مختلف، ناظران مختلف و همچنین اظهار نظر کنشگران سیاسی، احزاب و گروه‌ها در این لایحه در نظر گرفته شده است.  برای تنظیم این لایحه مرکز پژوهش‌های مجلس هم با دولت همکاری کرد. همچنین سیاست‌های کلی نظام انتخاباتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد هم در این لایحه دیده شده است.

وی ادامه داد: در جایی که لایحه جامع انتخابات وجود دارد، تهیه طرح توسط نمایندگان به نظر می‌رسد که در واقع به نوعی نادیده گرفتن کارهای کارشناسی است که قبلاً به صورت مفصل و مبسوط توسط دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شده است.

امیری تاکید کرد: بر همین اساس معتقدیم که این لایحه از یک جامعیت خیلی زیادی برخوردار است و از همین جهت و در شرایط فعلی پرداختن به این لایحه بیشتر به نفع کشور است تا اینکه بخواهیم به دنبال اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری باشیم یا اینکه طرح دیگری را تهیه کردند به عنوان طرح انتخابات شورای شهر، در این مورد نیز نظر دولت اصلاً مثبت نیست و قرار شد که وزیر کشور در مجلس به عنوان نماینده دولت و مخالف صحبت کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر برخی نمایندگان درباره رئیس جمهور، بیان داشت: آقای رئیس جمهور همواره تاکید بر تعامل قوا دارد، به‌ویژه ارتقای تعاملات بین مجلس و دولت، بنابراین ما با کلیت مجلس هیچ مشکلی نداریم اما آقایان انگشت‌شماری در مجلس هستند که اظهاراتی می‌کنند که زیبنده نظام جمهوری اسلامی و جایگاه نماینده مجلس نیست.

امیری ضمن قدردانی از عملکرد روز گذشته نمایندگان، گفت: از دوستانی که در مجلس شورای اسلامی موضوع استیضاح رئیس جمهور را به بحث گذاشتند و امضاهایی که جمع شده بود را از دستور کار خارج کردند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. کاری که دیروز به منظور کنار گذاشتن این امضاها صورت گرفت منطبق با مصالح کشور بود.