وزیر خارجه عراق در یک کنفرانس خبری گفت: سفر من به جمهوری اسلامی به موضوع حملات به سفارتخانه‌ها مربوط می‌شد و با طرف ایرانی در این‌باره گفت‌وگو کردیم.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، فواد حسین تصریح کرد: مقامات مسئول ایرانی به ما تاکید کردند که هیچ ارتباطی با حملات صورت گرفته علیه هیأت‌های دیپلماتیک در عراق ندارند.

وزیر خارجه عراق همچنین از دولت آمریکا خواست تا درباره تصمیمش مبنی بر بستن سفارت آمریکا در بغداد تجدیدنظر کند.

وی با اشاره به اینکه این تصمیم، یک تصمیم نادرست در زمانی نادرست است، یادآور شد: حمایت از هیأت‌های دیپلماتیک وظیفه دولت است و بستن سفارت آمریکا نشانه‌های نادرستی به ملت عراق القا می‌کند. دولت تدابیری را برای حمایت از هیأت‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت آمریکا یک تصمیم اولیه درباره بستن سفارت خود در بغداد گرفته، گفت که تماس‌ها با طرف آمریکایی برای تغییر این تصمیم ادامه دارد.

حسین با بیان اینکه دولت عراق از تصمیم ایالات متحده برای خروج از بغداد ناراضی است و این تصمیم به نفع واشنگتن و بغداد نیست، افزود: هدف قرار دادن هیأت‌های دیپلماتیک، در واقع هدف قرار دادن مستقیم عراق به شمار می‌رود و الکاظمی با سران برخی کشورها درباره تصمیم عقب‌نشینی آمریکا در تماس است.  وی تاکید کرد: ما با طرف آمریکایی برای تغییر قصدش در عقب‌نشینی از بغداد همچنان رایزنی خواهیم کرد.

فواد حسین همچنین بیان کرد: نابسامانی و هرج و مرج مربوط به اسلحه در عراق، منطقه را به آتش می‌کشاند.