نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز برنامه‌های علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بررسی و درباره تصدی وی بر این وزارتخانه تصمیم‌گیری می‌کنند.

در همین ارتباط، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت حضور رئیس جمهور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مهر گفت: طبق قانون صرفاً رئیس جمهور می‌تواند از وزرای پیشنهادی خود جهت أخذ رأی اعتماد دفاع کند.

علیرضا سلیمی افزود: طبق قانون، معاون اول رئیس جمهور نمی‌تواند از وزرای پیشنهادی در جلسه رأی اعتماد دفاع کند و بهتر است شخص رئیس جمهور از قرنطینه خارج شده و از «رزم حسینی» دفاع کند.

وی بیان کرد: روحانی، حقوقدان است و باید با قوانین حقوقی آشنا باشد اما به قوانین هیچ توجهی نمی‌کند و هفت ماه است که در قرنطینه به سر می‌برد و دیگر کافی است و خوب است از قرنطینه خارج شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه گفته می‌شود اسحاق جهانگیری درخواست حضور در صحن علنی برای دفاع از علیرضا رزم حسینی را داده است، گفت: این مسئله برخلاف آیین نامه داخلی مجلس است و رئیس جمهور باید قوانین را بداند و فقط خودش می‌تواند از وزیر پیشنهادی در صحن علنی مجلس دفاع کند.

سلیمی تصریح کرد: رئیس‌جمهور درخواست داده بود به صورت ویدئوکنفرانسی از وزیر صمت دفاع کند که این موضوع هم برخلاف آیین نامه است و مجلس مخالفت خود را با این درخواست اعلام کرد.

محسن دهنوی، نماینده مردم تهران در مجلس نیز با انتشار مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت، اسحاق جهانگیری درخواست حضور و سخنرانی در صحن علنی را داشت که به علت مغایرت با آئین‌نامه مجلس، مخالفت کردیم.

وی در ادامه آورده است: لذا با توجه به ترس پرزیدنت از کرونا، رزم حسینی فردا تنها می‌آید. البته غیبت رئیس جمهور با حضورش تفاوتی ندارد؛ چه در مجلس چه در کابینه.