دادستان‌های رومانی اعلام کردند که قاضی منصوری در ماه ژوئن با پرشی از طبقه پنجم یک هتل در بخارست دست به خودکشی زده است. دفتر دادستانی بخارست که این هفته پرونده را مختومه اعلام کرد، در بیانیه‌ای نوشت که قاضی منصوری تنها مشتری هتل بوده است. در بیانیه‌ آمده که غلامرضا منصوری از طبقه پنجم و از ارتفاع 20 متری به پایین پریده و پس از برخورد با زمین، در لحظه جان باخته است.

پیش از این نیز سردار هادی، شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی گفته بود که خودکشی و مرگ غلامرضا منصوری از سوی پلیس اینترپل در بخارست تأیید شد.

در عین حال اما برادر قاضی منصوری روز گذشته به رسانه‌ها گفت: رومانی تا به امروز ۳ نظر در خصوص مرحوم منصوری اعلام کرده است. در همان روزی که این حادثه صورت گرفت عنوان کردند که خودکشی است اما دو روز بعد گفتند که کالبد شکافی کردیم و نظر خودکشی را رد کردند و گفتند که قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به شخصیت آقای منصوری که یک روحانی و فرد ولایی بود که در روزهای آخر مرتب از خانواده می‌خواستند که به حرم بروند و برای ایشان دعا کنند و زمانی هم که خانواده به حرم می‌رفتند به خانواده می‌گفتند که گوشی را سمت حرم بگیرید و زیارت نامه و روضه‌خوانی می‌کرد به همین دلیل روحیه خودکشی را ما صد درصد و قویاً منتفی می‌دانیم و احساسمان این است که با توجه به اینکه جسد در اختیار رومانی بوده آنها کم هزینه‌ترین راه را اعلام کردند تا این موضوع را خودکشی جلوه دهند.

برادر قاضی منصوری با اشاره به تصمیم وی برای بازگشت به ایران به منظور حضور در دادگاه پرونده اکبر طبری، توضیح داد: مرحوم منصوری به سفارت ایران در رومانی رفت و ۲ روز در سفارت بود و خودش عنوان می‌کرد که سفارت ایران کارشکنی کرده و ورود ایشان به سفارت و اعلام آمادگی جهت بازگشت به کشور را سفیر به مسئولان اطلاع نداده و عنوان کرده بود که آخر هفته است و ما روز شنبه اطلاع می‌دهیم.

وی تاکید کرد: دادگاه قتل ایران همکاری خوبی داشت و اراده لازم را برای کشف مجهولات دارد و اگر به این نتیجه برسیم که عملکرد سفیر مبنی بر این است که مرحوم منصوری را از سفارت بیرون آورده و تحویل پلیس داده است و اگر این موضوع مشخص شود، از ایشان شکایت خواهیم کرد.