رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما آرزوی ۴۲ ساله انقلاب را برآورده کردیم، از مجانی شدن برق بیش از 30 میلیون نفر در کشور خبر داد.  حسن روحانی، صبح چهارشنبه در جلسه هیأت دولت در این خصوص توضیح داد: اعلام کردیم که در هفته دولت خانواده‌های کم مصرف،‌ از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار خواهند شد. به بیان دیگر خانواده‌هایی که زندگی ساده‌ای داشته و از برق کمتر استفاده می‌کنند، برق برای آنها مجانی شد و این افتخار دولت دوازدهم است. البته این عدد برای یک یا دو میلیون ایرانی نیست بلکه برای بیش از۳۰ میلیون ایرانی است که برق برای آنها مجانی شد و این کار عظیم و بزرگ است. رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دولت در همین شرایط سخت تحریم و کرونا موفق شد تولید محصولات کشاورزی را از ۹۷ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تومان برساند،‌ افزود: در چهار ماه نخست سال ۹۹ به رغم شیوع کرونا و مشکلات تحریم، تقریباً دولت در تولید موفق عمل کرده است.  وی ادامه داد: همچنین خرید گندم که حدود ۸.۱ است،‌ ۹ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شده است. و ۹۰ درصد پول آن را به کشاورزان پرداخت کردیم. این نشان می‌دهد که این ملت تابع امام حسین (ع) و پیرو همان امامی هستند که نترسید و نهراسید.

یک جا را در دنیا پیدا کنید که درمان کرونا آنجا مجانی باشد

روحانی با بیان اینکه وضعیت دیگر کشورها در شرایط کرونا به گونه‌ای بود که حتی برای تهیه ماسک دچار مشکل شدند، افزود:‌ دزدی هوایی شیوه‌ای بود که دیگر کشورها برای تهیه ماسک آغاز کردند ولی در کشور ما شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های تولیدی حتی یک روز تعطیل نبودند و خیلی سریع مشکلات را حل کردند. همچنین در شرایط تحریم، بالاترین افتتاح‌ها در تاریخ دولت دوازدهم انجام شد. رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه یک جای دنیا را پیدا کنید که در آن درمان کرونا تمامش مجانی باشد، گفت: درمان کرونا در ایران مجانی است؛ هم برای ایرانی‌ها هم برای کسانی که به عنوان مهاجر در ایران زندگی می‌کنند.با بیان اینکه درمان و معالجه کرونا در کشور بر خلاف بسیاری از کشورها به‌شکل مجانی انجام می‌شود. همچنین برای همه افرادی مبتلا به کرونا یا بیماران غیرکرونایی، تخت بستری، دارو و مواد غذایی وجود دارد.

بازارها و اجناس ما از اروپا هم بهتر است

رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از اظهارات خود با تاکید بر اینکه ایستادگی ملت، آمریکا را مقابل دیپلمات‌های ما دچار شکست می‌کند، ابراز داشت: اینکه در شورای امنیت هر روز آمریکا شکستی را بعد از شکستی تحمل می‌کند، به خاطر مقاومت و ایستادگی ملت است وگرنه این ملت اگر در سال ۹۷ خود را باخته بود و می‌گفت نمی‌توانم و این مقاومت، ورای مقاومت من است، دشمن همان سال ۹۷ قطعنامه‌ها را برگردانده و ما را به زانو درمی‌آورد.