عضو هیات رئیسه مجلس گفت: دولت برای اینکه به مجلس بفهماند و به مردم هم پیام دهد که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن تفکیک شود، وظایفش را درست انجام نمی‌دهد تا بگوید «مرغ من یک پا دارد» و به مجلس فشار بیاورد.

تابناک نوشت: فرجه قانونی برای معرفی وزیر در وزارتخانه‌ای که وزیر خود را به دلایل مختلف از دست داده، سه ماه است. رئیس جمهور همچنان برای معرفی گزینه مورد نظر خود برای وزارت صنعت، معدن و تجارت فرصت دارد و حدود سیزده روز دیگر این فرصت به پایان می‌رسد؛ اما عزم قوه مجریه متقاعد کردن مجلس و شورای نگهبان به تفکیک این وزارتخانه و تشکیل دو وزارتخانه مجزاست.

حسینعلی حاجی دلیگانی، در این خصوص افزود: سیاست‌های دولت گا‌ه با آنچه باید انجام دهد مغایرت دارد؛ به عبارتی دولت وظایفی دارد؛ بنابراین، یا دوست ندارد آن وظایف را انجام دهد یا به اندازه کافی برای آن وقت نمی‌گذارد و یا به هر دلیل به وظایف خود عمل نمی‌کند.

وزارت صمت می‌تواند بازار را کنترل کند؛ اما...

حاجی دلیگانی تاکید کرد: ما اکنون مدت‌هاست وزیر صنعت، معدن و تجارت نداریم و این در حالی است که بخش اعظمی از کنترل بازار باید در بخش تجارت و بازرگانی و از طریق اتحادیه‌ها و صنوف اتفاق بیفتد.

عضو هیات رئیسه مجلس در همین خصوص به آشفتگی در بازار مسکن اشاره و تصریح کرد: بررسی‌ها و پیگیری‌های ما در بازار مسکن، حکایت از سفته‌بازی و دغل‌کاری برخی از مشاوران املاک دارد که بسیار بر سر مردم کلاه می‌گذارند و کسی هم نیست بر آنان نظارتی داشته باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهر ادامه داد: یک مشاور املاک تصمیم می‌گیرد واحدی را به ارزش یک میلیارد تومان خریداری کند و تا عصر نشده ۱۰۰ میلیون روی آن می‌گذارد و به شخص دیگری می‌فروشد و مردم هم از همه جا بی‌خبر نمی‌دانند به چه کسی اعتماد کنند.