سخنگوی دولت معتقد است در جنگ اقتصادی موجود دشمن تصمیم دارد با عملیات روانی سرمایه اجتماعی ایران از بین ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی ربیعی در نشست ویدئو کنفرانسی با اعضای شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها، گفت: هر چند امسال به دلیل تشدید فشارهای خارجی به ویژه تحریم‌های ظالمانه، عملیات متمرکز روانی دشمن برای تضعیف روحیه و امید مردم و رکود جهانی ناشی از شیوع کرونا، سال سختی را پیش رو داریم، اما براساس سنت‌های لایتغیر الهی ایمان داریم که از این شرایط سخت با همدلی مردم عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر دولت تدبیر و امید در ۵۵ ماه نخست آغاز فعالیت گفت: دولت تدبیر و امید دستاوردهای اقتصادی ملموس و بزرگی داشت. رشد اقتصادی بالا در کنار کنترل تورم و بهبود فضای کسب و کار در همین دولت اتفاق افتاد اما با روی کار آمدن ترامپ و اعمال تحریم‌های ظالمانه شرایط متفاوت و کشور با محدودیت‌هایی مواجه شد.

ربیعی یادآور شد: مردم ایران در نظر دارند که در سال ۹۷ فردی غیرمتعارف در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر مسند قدرت نشست و با زیرپا گذاشتن تعهدات این کشور و اعمال تحریم‌های ظالمانه و افزایش فشارها بر ایران، موجب بروز مشکلاتی برای کشور و مردم شد که بخش عمده آن در سال ۹۹ نمود پیدا کرد.

عملیات روانی دشمن سنگین است

رئیس شورای اطلاع‎رسانی دولت با اشاره به عملیات روانی سنگین دشمنان علیه مردم ایران، اذعان کرد: تاکنون در هیچ دوره‌ای، کشور به این اندازه در نظام تحریمی دشمن قرار نگرفته بود.

سخنگوی دولت افزود: دولت تدبیر و امید در طی دوران فعالیت خود متناسب با شرایط و وضعیت کشور دستاوردهای چشمگیری دارد که مردم دستاوردهای قبل از تحریم‌ها را لمس کردند اما اقدامات و تلاش‌های دولت در زمان تحریم را که بعضا بی‌سابقه و کم‌نظیر بوده‌اند را به دلیل وجود فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌های آمریکا درک نکردند.

ربیعی خطاب به اعضای شورای اطلاع رسانی استان‌ها گفت: دشمن با جنگ روانی، سرمایه‌های اجتماعی را هدف قرار داده که برای مقابله با آن باید تلاش‌ها و اقداماتی که دولت برای حل مشکلات مردم انجام داده و در حال انجام دارد را به آگاهی و اطلاع افکار عمومی رساند و همچنین دستاوردهای دولت در شرایط سخت که به سهم خود بعضا بی‌نظیر بوده را برای مردم ملموس کرد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه همه هم و غم دولت، کمک به مردم در حل مشکلات شان است، گفت: همه تلاش دولت کنترل شرایط اقتصادی کشور و بازگرداندن ثبات و بهبود فضای کسب و کار در کشور است.