حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری مهر گفت که به احتمال زیاد روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول خواهد شد.

اقبال شاکری، نماینده تهران در مجلس هم در همین ارتباط با اشاره به انتقاد نمایندگان از گرانی ارز و مشکلات نابسامان اقتصادی و آشفتگی بازار در این طرح، به خبرگزاری تسنیم گفت: طرح سؤال از آقای روحانی رئیس‌جمهور با امضای 130 تن از نمایندگان تهیه شده و پس از اعلام وصول، رئیس‌جمهور می‌بایست در یکی از جلسات علنی مجلس، برای ادای توضیحاتی در مجلس حضور یابد. در متن طرح سوال از رئیس جمهوری آمده است: «با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و با استناد به مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین‌وسیله سؤالات اینجانبان در 5 محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد.

1-  چرا و به ‌چه ‌دلیل  قیمت ارزهای خارجی به‌سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2 - علت ازهم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن و خودرو و تورم عجیب و غریب چند صد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی 7 سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3 - در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل نماید حتی در عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس!

4 -  قرار شد دولت به‌خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا، به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید، اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است، دولت در این زمینه چه‌کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5 -  از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4200 تومان اعلام شد، تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه‌کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟»