نماینده مردم تهران با اشاره به شیوع ویروس کرونا، عادی‌نمایی کشور را بزرگترین خطای مدیریتی دانست و گفت: در حالی که هر روز با ابعاد تازه‌ای از بحران مواجه می‌شویم، توصیه عادی کردن ساعات کار ادارات و غیره کاملا غلط است.

محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: چه طور بدون تعطیل کردن ادارات از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند؟ این نه تنها غلط است، بلکه مرجعیت و اقتدار ستاد ملی را هم کاهش می‌دهد؛ همچنین وضعیت دادگاه‌ها و محاکم.

وی افزود: آقای دکتر نمکی باید قاطعانه و استوار مطابق تکالیف حرفه‌ای و وجدانی، در برابر این قبیل فشارها ایستادگی کند و به عنوان دبیر ستاد ملی به آقایان روحانی و رئیسی دستور تعطیلی محاکم و ادارات را  در اسرع وقت ابلاغ کند؛ حفظ سلامت مراکز تجمعی مانند پادگان‌ها و مقر نیروهای امنیتی- انتظامی بسیار مهم است، ایزوله سازی یا چاره اندیشی برای جلوگیری از آلودگی این مراکز بسیار با اهمیت است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان اخیر وزیر بهداشت درباره خیز دوباره کرونا، گفت: باید منتظر این خیزها بود؛ وقتی مبتلایان را قرنطینه نکنیم، آزادانه می‌چرخند و ویروس را منتشر می‌کنند. در چنین شرایطی معلوم است که ما هر لحظه باید منتظر گسترشِ ابتلا باشیم، دو هفته، سه هفته، یا یک ماه بعد، مگر ما نقشه شیوع بیماری را داریم که بتوانیم پیش‌بینی کنیم؟

وی درباره این‌که برخی معتقدند قرنطینه دیگر فایده ندارد، چون تمام استان‌ها درگیر مساله شده‌اند، گفت: این حرف بسیار بی‌اساسی است، ما درباره یک بلای قابل شیوع و گسترش صحبت می‌کنیم؛ مثل جنگ نیست که بگوییم مثلا فلان شهر سقوط کرد، الان پرریسک‌های آن شهر مهم‌اند. این گونه نیست که اگر در شهرستانمان ۵ مورد پیدا شد بگوییم شهر آلوده شد و تمام؛ در اینجا فرد فردِ افراد و خانواده‌ها برای ما مهم هستند، نه تقسیمات کشوری و جغرافیایی با عنوان شهرها، اینجا واحد سنجش، فرد و خانواده است نه شهر.