یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رأی‌گیری استمزاجی به صورت تلفنی خلاف آیین‌نامه مجلس است و در هیچ کجای این آیین‌نامه چنین رأی‌گیری وجود ندارد.

 بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رأی‌گیری استمزاجی در خصوص اصل هشتاد و پنجی بودجه سال ۹۹ به صورت تلفنی از سوی اعضای هیأت رئیسه گفت: یکی از اعضای هیأت رئیسه با من تماس گرفت و گفت برای اصل هشتاد و پنجی شدن بودجه‌ سال ۹۹ تماس می‌گیرد و نظرم را جویا شد؛ من هم گفتم باید آیین‌نامه را مطالعه کنم و ببینم این رأی‌گیری شدنی است یا خیر. قرار شد نیم ساعت بعد زنگ بزنند و نظرم را جویا شوم که این کار را انجام ندادند. عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نحوه تماس‌شان علاوه بر اینکه خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس است فقط برای حل کردن صورت مسئله است. وی با اشاره به سخنان سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گفته شده با توجه به نظر اکثریت نمایندگان کمیسیون تلفیق در مورد بودجه تصمیم می‌گیرد و برای این کار هم آقای لاریجانی اذن رهبری را گرفته‌اند؛ اذن رهبری بحثش جداست اما نظر نمایندگان را به صورت تلفنی پرسیدن و اینگونه رأی‌گیری کردن در آیین‌نامه داخلی مجلس دیده نشده و چنین رأی‌گیری خلاف است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماده ۱۱۸ آیین نامه داخلی مجلس روش‌های رأی‌گیری را بیان کرده است، گفت: به چهار روش در مورد لوایح و یا مسائل داخل صحن رأی‌گیری می‌شود؛ ابتدا رأی‌گیری الکترونیکی، سپس علنی با ورقه، بعد از آن مخفی با ورقه و دست آخر هم رأی‌گیری قیام و قیود است. این چهار روش برای رای‌گیری وجود دارد و غیر از این رأی‌گیری دیگری نداریم و تلفنی نظر نمایندگان را پرسیدن جدید است. وی ادامه داد: بودجه را صحن مجلس رد کرد و کمیسیون تلفیق قرار است تصمیم نهایی را بگیرد و این رأی مجلس نیست. اینکه بخواهند به نظر تلفنی نمایندگان استناد کنند هم درست نیست. مثلاً می‌گویند اکثریت موافق بودند حال فرض را بر این بگیریم که اکثریت هم موافق هستند چنین چیزی  چگونه‌راستی آزمایی می‌شود. وی تأکید کرد: مسئولیت نقایص و مشکلاتی که می‌تواند در بودجه سال آینده به وجود بیاید بر عهده رئیس مجلس، هیأت رئیسه و کمیسیون تلفیق است. از همین حالا هم بازنشستگان پیام می‌دهند و نسبت به حقوقشان اعتراض دارند و می‌گویند کسی هم پاسخگو نیست که بخواهند این گونه درباره بودجه تصمیم بگیرند.