عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه فقه ما در زمینه اقتصادی مشکل‌گشاست، اظهار کرد: فقط کافی است که فقها در این موضوع تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند مشکلات را حل کنند. ما در فقه اسلامی موارد متعددی از رسیدگی به امور اقتصادی جامعه را می‌بینیم که در وضعیت فعلی هم بسیار کارآمد است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در نشست خبری خود افزود: معتقدم مجلس آینده باید مجلس کارآمدی باشد که دغدغه‌های مردم را در مسائل اجتماعی و اقتصادی پاسخگو باشد و برطرف کند. مجلس هفتم تجربه خوبی داشت که در آن عده‌ای از نمایندگان کارشناس اقتصادی بودند و در مجلس طرح‌های اقتصادی خوبی را پیش بردند که برخی از مشکلات را حل کرد.

مصباحی‌مقدم ادامه داد: متأسفانه در مجلس هشتم تعداد آنان کمتر شد و در مجلس نهم هم برخی دیگر حضور پیدا نکردند و افرادی که دغدغه اقتصادی داشتند کمتر شدند و طبعاً این دو مجلس از لحاظ تأثیرگذاری اقتصادی کم‌اهمیت‌تر بودند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه اگر بانک مرکزی مستقل می‌شد ما با رشد تورم مواجه نمی‌شدیم، تاکید کرد: اگر صندوق ذخیره ارزی دچار برداشت‌های بی‌حساب و کتاب نمی‌شد الان ذخیره ارزی بهتری داشتیم، اما از دوره‌ای این حساب ذخیره ارزی بدل به حساب جاری شد و مدام از آن برداشت‌هایی انجام می‌شد. مصباحی‌مقدم با بیان اینکه اقتصاد ایران برای شکوفایی نیازمند نقشه راه مشخص و دقیق است، تاکید کرد: با اجرایی شدن نقشه راه اقتصادی می‌توان ظرف دو تا ده سال اقتصاد ایران را تا ده کشور اول جهان بالا کشید.

وی افزود: ظرفیت نخبگی جوانان یکی از ظرفیت‌های این کشور است که در کنار منابع طبیعی ما از مهمترین ظرفیت‌هاست که در بخش انرژی می‌توان استفاده فراوانی از آن کرد و اقتصاد ایران را نجات داد.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: اصلا شایسته جمهوری اسلامی نیست که جمعیت زیر خط فقر ما افزایش یافته باشد و بی‌عدالتی در جامعه اسلامی ما گسترده‌تر از گذشته شود. مردم باید تا چه زمانی صبر کنند که این وضعیت درست شود؟