۶ فروند لنج ظهر دیروز ششم آبان ماه در بندر جاسک طعمه حریق شد.

سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفت و گو با ایرنا گفت: این لنج ها شامل یک لنج باری و پنج لنج صیادی است که چهار فروند آنها به صورت کامل سوخته و آتش دو فروند دیگر مهار شده است.

عبدالحمید سعدینی با بیان اینکه علت بروز این حادثه هنوز مشخص نشده، افزود: با توجه به شرایط جوی و وزش باد، آتش به لنج های دیگر سرایت کرده و موجب گسترش دامنه آتش‌سوزی شده است.

وی با بیان اینکه این حادثه در حوضچه اسکله بندر جاسک اتفاق افتاده، گفت: بررسی های دقیق در خصوص علت این حادثه از سوی ارگان های مربوط انجام خواهد شد و در اسرع وقت اطلاع رسانی می‌شود.

آتش سوزی تلفات جانی و جرحی نداشت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به مدیریت بحران حادثه آتش سوزی در بندر جاسک گفت: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و فقط چهار فروند لنج صیادی دچار حریق شدند.

حمیدرضا محمدحسینی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص جزییات این حادثه گفت: پیش از ظهر دیروز (ششم بهمن ماه) یک فروند لنج فایبرگلاس صیادی به دلایل نامعلوم دچار حریق شد که به دلیل وجود باد شدید در منطقه زبانه‌های آتش به سه فروند لنج صیادی دیگر سرایت کرد.

وی تصریح کرد: عوامل بندری و دریایی به محض اعلام اضطرار ۱۲ فروند لنج اعم از صیادی و تجاری که در محیط پیرامونی پهلو گرفته بودند را از منطقه خطر جداسازی و در گوشه ای امن از حوضچه مستقر کردند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بیان کرد: تیم های امدادی و اطفای حریق دریایی و خشکی متشکل از یک فروند ناجی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی، یدکش آتشخوار نداجا، مرکز آتش نشانی شهرستان جاسک، آتش نشانی نداسا و شناور همیار ناجی به محل اعزام و درحال اطفای حریق هستند. این مقام مسئول با بیان اینکه حادثه آتش سوزی هیچ گونه خللی در انجام عملیات دریایی و بندری نداشته است، عنوان کرد: عملیات اطفا هم اکنون در منطقه ای امن از حوضچه بندر توسط تیم های اعزامی در حال انجام است.