فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: راهبرد اصلی اصلاح‌طلبان این است که صرفا در حوزه‌هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد شریف، عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، درباره احتمال سرلیستی ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات گفت: نام برخی از افراد از جمله مجید انصاری و کواکبیان برای سرلیستی جبهه اصلاح‌طلبان مطرح است.

او ادامه داد: البته این احتمال وجود دارد که در فرایند مجدد بررسی تایید صلاحیت‌ها برخی دیگر از دوستان هم تایید شوند، اما به طور کلی در مجموعه اصلاح‌طلبان تاکنون هیچ بحثی درباره سرلیست نشده و هنوز به طور قطعی مشخص نیست که وضعیت سرلیستی به چه صورت خواهد بود.

دبیرکل حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران افزود: به بیانی دیگر مانند دوره قبل، بحث ائتلاف قبل از انتخابات مطرح نخواهد شد که از اعتدال‌گرایان و برخی اصولگرایان معتدل هم در لیست اصلاحات گنجانده شود و صرفا کاندیدای اصلاح‌طلب در لیست قرار خواهند گرفت. تهران یکسری از اصلاح‌طلبان تایید شدند؛ اما هنوز به طور قطعی بحثی در این باره صورت نگرفته و در جلسه امروز شورای عالی در این باره بحث خواهد شد.

ممکن است در برخی شهرستان‌ها 

کاندیدا نداشته باشیم

فعال اصلاح‌طلب درباره لیست اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها نیز بیان کرد: در شهرستان‌ها و کلانشهرها هم ساختار شورای عالی سیاست‌گذاری تشکیل شده که تحت عنون شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان‌ها تصمیم‌گیری کرده و چون شناخت بیشتری از نامزدهای اصلاح‌طلب در شهرستان دارد نام آنها را به شورای عالی سیاست‌گذاری در تهران اعلام می‌کند، اما چون با  رد صلاحیت‌های گسترده مواجهیم  کار معرفی کاندیدای اصلاح‌طلب مشکل شده است.

او ادامه داد: در همه جریان‌های سیاسی تصمیمات به صورت اقتضایی اتخاذ می‌شود یعنی اقتضای زمان است که تعیین می‌کند چه راهبردی در پیش گرفته شود اما کلیت این است که ما در انتخابات  شرکت خواهیم کرد ولی ممکن است در برخی شهراستان‌ها کاندید نداشته باشیم.

این فعال اصلاح‌طلب گفت: باید دید که چه  تعداد از نامزدهای ما تایید صلاحیت شدند تا بتوان درباره آنها تصمیم گیری کرد، زیرا حوزه‌های انتخاباتی در سراسر کشور متعدد هستند و باید برای هرکدام  از اینها از طریق استانها آمار آرسال می‌شد تا بتوان در این باره تصمیم‌گیری کرد. معتقدم که آمار ارائه شده و امروز می‌توان یک تصویر روشن و شفافی از تعداد تایید صلاحیت‌شده‌ها و تعدادی از افرادی که رد صلاحیت شده‌اند ارائه داد.