خطیب نماز جمعه با بیان اینکه آمریکایی‌ها ادعا داشتند که در حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد ضایعه انسانی نداشته‌اند، تاکید کرد: اصلا مهم نیست که ضایعه انسانی داشته یا نداشته‌اند چرا که ما نمی‌خواهیم با سگ‌کشی انتقام خون شهید سلیمانی را بگیریم بلکه موضوع ما مبارزه با دشمن است و همانطور که سردار سلیمانی تلاش داشت، ما آمریکا را از این منطقه بیرون می‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد علم‌الهدی با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم وداع با سردار سلیمانی، اظهار کرد: عین حادثه کرمان باید در مشهد نیز اتفاق می‌افتاد اما بصیرت مردم و کندن نرده‌های اطراف میدان بسیج باعث شد تلفات نداشته باشیم. وی افزود: از تلفات کرمان واقعا متاسف هستیم چرا که ۶۰ انسان را در کنار خون شهید سلیمانی از دست دادیم.

علم الهدی ادامه داد:‌ سانحه هواپیمای اوکراینی که بیش از ۱۴۰ سرنشین‌آن از بین رفتند که نخبه‌های ذی‌قیمتی نیز در میان آنها بودند؛ نخبه‌هایی که نه تنها در علم بلکه در دین‌داری و انقلابی بودن هم نخبه بودند و همچنین حادثه واژگونی اتوبوس را تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه از رشادت عزیزان ایثارگر سپاه در سیلی زدن به صورت دشمن تقدیر می‌کنم، گفت: در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها حرف زیاد است و دشمن ادعاهای زیادی مطرح می‌کند، اما آنچه مقام معظم رهبری به سیلی تعبیر می‌کنند، سیلی عادی نبود.

اگر به خواست خودشان نروند، موشک می‌زنیم

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد عراق  اظهار کرد: شماری موشک به بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا زدند در حالی که آمریکایی‌ها می‌گفتند، سیستم پدافندی آمریکا اجازه شلیک حتی یک موشک را نمی‌دهد اما دیدید که حتی قدرت دفاع نداشتند.

وی افزود: انتقام خون مظلومانه شهید سلیمانی با بیرون راندن آمریکا از منطقه مقدور است و ما به کمتر از این راضی نخواهیم بود؛ اگر به خواست خودشان رفتند که رفتند، اگر نرفتند، ۱۰۰ موشکی که‌ آماده کرده‌ بودیم را به پایگاه‌های مختلف آنها پرتاپ می‌کنیم که در آن صورت حتی از یک آمریکایی هم اثری نمی‌ماند.

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه دلیر مردان ما در سپاه و ارتش با فرماندهی فرمانده کل قوا تا اینجا ایستاده‌اند و انتقام را در این صورت محقق می‌کنند، گفت: خود دستگاه‌های آمریکایی‌ها هم اعلام کردند که مهمترین اورژانس‌ هوایی آنها مجروحانشان را به اسرائیل انتقال دادند.

وی تصریح کرد: امام در تسخیر لانه جاسوسی گفتند که آمریکا یک سیلی خورد، بعد از حمله به پایگاه آمریکا هم رهبر انقلاب گفتند آمریکا یک سیلی خورد؛ تا چهل ساله دوم تمام نشده است نباید از آمریکایی‌ها در منطقه چیزی باقی بماند.