رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات یکی از معاونان سازمان اطلاعات سپاه، گفت: استراتژی پرهیز از جنگ در دستور کار دولت و حاکمیت ایران است. 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به جلسه صبح روز یکشبه فراکسیون مستقلین ولایی که به گفته وی با حضور یکی از معاونان مهم سازمان اطلاعات سپاه برگزار شد، افزود:‌ این بدان معنا نیست که آمریکا هر کاری کند ایران سکوت می‌کند. بلکه انتقام سریع با انتقام سخت تفاوت دارد. مردم فشار می‌آورند که سریعا کاری انجام شود ولی باید اجازه دهند کسانی که حافظ امنیت کشور هستند عاقلانه و مدبرانه و با بررسی همه جوانب انتقام خون شهید سلیمانی‌ها را بگیرند نه اینکه تنها ضرب شستی نشان داده شود و کشور را وارد مخاصمه‌ای کنیم که هزینه‌اش شاید خیلی بالا باشد. به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه بخش اعظمی از جلسه‌ فراکسیون مستقلین با معاون سازمان اطلاعات سپاه محرمانه و طبقه بندی شده است درباره‌ی بخش‌های دیگر این جلسه گفت: خوشبختانه آمادگی نیروهای نظامی ما یک آمادگی آگاهانه و به دور از مسائل احساسی و عاطفی و موجی است که در جامعه برای اقدام سریع بلند شده است. آنها خیلی عاقلانه احساساتشان را کنترل می‌کنند گرچه منتقم خون شهدا از جمه شهید سلیمانی هستند ولی بیشترین هزینه باید برای آمریکایی‌ها باشد نه مردم ایران.

ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه جنگ برای ایران نفعی ندارد، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال جنگ هستند زیرا برایشان نفع دارد. آنها سلاح‌هایشان را در منطقه می‌فروشند و به دنبال جنگ نیابتی هستند. لذا کشورهای منطقه هوشیار باشند.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی خاطرنشان کرد:‌ انتقام سخت مزیتش این است که آمریکایی‌ها را در هراس نگه می‌دارد. من فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور پاسخ محکمی در خور شأن شهید سلیمانی نه یک بار بلکه بیشتر داده خواهد شد.

این نماینده مجلس همچنین گف: حداقل سه بار توطئه‌ ترور سپهبد سلیمانی در خاک ایران با شکست مواجه شده و افرادی دستگیر شدند که یک مورد آن به صورت موثق و مستند سازمان منافقین دخالت داشته و تمام عوامل دستگیر شدند. چند مورد ترور ایشان در خارج هم شکست خورده است.