فرمانده کل ارتش اشاره با رزمایش مقتدرانه و مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با چین و روسیه گفت: امروز در باب‌المندب نیز نیروی دریایی ارتش گشت‌ها را افزایش داده و روز به روز نیز در ساخت قطعات مختلف نظامی از جمله دریایی با وضعیت موجود و تمام تحریم‌های موفق عمل کرده است.

به گزارش تسنیم، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، در ادامه بازدید از یگان‌های ارتش مستقر در استان فارس، توانایی‌های موجود در ارتش را بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: ۴۰ سال است که دشمن با تحریم‌های مختلف از جمله تحریم‌های نظامی و دفاعی سعی در شکست ایران دارد، اما امروز می‌بینیم که ما با اقتدار در دریا با ۲ قدرت دیگر شرق، رزمایش برگزار می‌کنیم که این اقتدار را بحمدالله در دیگر حوزه‌های زمینی، هوایی و پدافند نیز داریم. وی گفت: تمام تلاش ما برای زدودن کهنگی از پادگان‌ها و سایر امکان است که تاکنون اقدامات مهمی انجام داده‌ایم، اما ان‌شاء‌الله با توکل به توان کارکنان خدوم و اعتماد به وعده‌های خداوند این مهم را همچنان پیش خواهیم برد.

هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی‌کند

امیر سرلشکر موسوی عصر دیروز در دیدار با آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اظهار داشت:‌ امروز نیروی زمینی ارتش در مرزهای غربی و شمال غرب کشور با اقتدار و هوشیاری تمام از مرزهای کشور دفاع می‌کند و با تخصص‌های علمی و فنی از ابزارهایی بهره گرفته‌اند که اگر فردی روی زمین نیز راه برود متوجه شده و فاصله آن نیز قابل تشخیص است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه امروز هیچ خطری مرزهای کشور را تهدید نمی‌کند و هیچ خطری نمی‌تواند از مرزها عبور کرده و وارد کشور شود، افزود: روز به روز در ارتش جمهوری اسلامی ایران امید ما با حضور جوانان مومن، علاقه‌مند، ماهر متخصص، باهوش و باسواد بیشتر می‌شود. امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه سال‌ها در نیروی زمینی ارتش به دنبال این بودیم که افسران دارای چند مهارت‌ و یگان‌ها نیز چند منظوره شود، تصریح کرد: خوشبختانه این مهم به خوبی محقق شده و مشاهده می‌کنیم افسران جوان ما که هنوز مدت خدمت آنان به ۱۰ سال نرسیده چگونه چند مهارت مختلف از جمله پرش، حرکت با نفربر و چند ماموریت دیگر همزمان را انجام می‌دهند.

وی گفت: نیروی هوایی دائما حراست از آسمان کشور را در کنار سایر نیروهای مسلح انجام می‌دهد و در کنار آن نیز پدافند هوایی ‌با حضور جوانان، ‌آسمان را رصد می‌کنند.