فرمانده عملیات سازمان بسیج کشور، گفت: جنگ جهانی تمام عیاری علیه نظام و انقلاب وضع حمل کرد و خوشبختانه نوزاد آن در لحظه تولد فوت کرد.

سردار سالار آبنوش شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان در یادواره ۵۲ شهید مسجد علی بن ابیطالب(ع) شهر همدان، با اشاره به رویدادهای اخیر کشور و فتنه ۹۸، افزود: تا آخرین ساعاتی که درگیر فتنه بودیم ائتلاف شیاطین به معنای واقعی از صهیونیست‌ها تا آمریکا و عربستان شکل گرفته بود و درهمی شکل گرفته بود که با هماهنگی‌ها و بازجویی‌ها اطلاعات زیادی به دست آوردیم.

اینترنت با تاخیر قطع شد

وی با بیان اینکه دفع فتنه چیزی غیر از توجهات خدا و عنایات امام زمان(عج) نبود، اضافه کرد: هماهنگی‌های عجیب و غریبی در فتنه جاری شکل گرفته و فقط منتظر یک جرقه بودند تا کشور را نابود کنند که اطلاعات تکمیلی پس از اعترافات اعلام خواهد شد.

آبنوش با بیان اینکه اینترنت با تاخیر قطع شد، اما باز کمک شد تا ساماندهی پیچیده این گروه‌ها به هم بریزد، درباره جزئیات فتنه گفت: فتنه گران کشتار را نصف ایران در نظر گرفته بودند و برای اولین بار با هماهنگی و سازماندهی خاصی مواجه شده بودیم به طوری‌که کیف‌هایی داشتند که وسایل آنها را تا به حال ندیده بودیم و هوابرش‌ها و قیچی‌هایی که سخت‌ترین قفل‌‌ها را می‌بریدند و هر جا که وارد می‌شدند بلافاصله آتش زده و غارت می‌کردند، ازاین‌رو پدیده عجیب و جدیدی بود که یک دفعه کل کشور را فراگرفت.

فقط خدا ما را نجات داد

آبنوش با بیان اینکه معجزه‌ها را در فتنه و انقلاب دیده بودم، اما این فتنه، فتنه دیگری بود، تاکید کرد: به عنوان کسی که در صحنه بودم معتقدم فقط خدا ما را نجات داد و در اتاق مانیتورینگ سپاه افتخار کردم که همدانی هستم و در شهر ولایتمدار همدان اغتشاشی وجود نداشت.

وی اظهار کرد: برخی معترض هستند که چرا مقام معظم رهبری از رخداد گرانی بنزین دفاع کردند، درپاسخ می‌گوییم که همه ما در سختی هستیم اما ایشان از ما بیشتر در معرض ناراحتی بودند و اگر تدابیر مقام معظم رهبری نبود خواسته‌‌های فتن‌گران محقق می‌شد، چراکه در محاسبات خود گمان می‌کردند که رهبری به خاطر فشار به اقشار ضعیف اعتراض خواهند کرد که ایشان با تدبیر نقشه آنها را برملا کردند.

وی با تاکید بر اینکه وجود چنین رهبر مدبری کمک بزرگی به دفع فتنه کرده است، خاطرنشان کرد: تمام هدف شهدا اطاعت و دفاع از ولایت بوده و رمز مردم ایران در ایستادگی دفاع از ولایت است بنابراین توطئه‌ها برای جدایی از ولایت خواهد بود.

آبنوش با بیان اینکه دنیا یکسره درحال رصد وضعیت کشور ما است، تصریح کرد: انقلاب ایران وضعیت ۴۰ ساله را پشت سر گذاشته و سناریوی اساسی که آخرش تمدن نوین اسلامی است را در پیش و یک گفتمان جهانی در حال تعریف شدن دارد که مخاطب این ادیان نخبگان هستند.

در فتنه اخیر برای اولین بار با هماهنگی و سازماندهی خاصی مواجه شده بودیم به طوری‌که کیف‌هایی داشتند که وسایل آنها را تا به حال ندیده بودیم و هوابرش‌ها و قیچی‌هایی که سخت‌ترین قفل‌‌ها را می‌بریدند و هر جا که وارد می‌شدند بلافاصله آتش زده و غارت می‌کردند

 وی با بیان اینکه غائل‌های مختلف را طی این ۴۰ سال پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: جنگ جهانی اول و دوم بین متحدین و متفقین بوده و ۱۶ درصد جمعیت کشورها در آن حضور داشته که جهانی نبوده‌اند اما به علت خوی ابرقدرتی که دارند اصطلاح جهانی برای آن درنظرگرفته‌اند، در مقابل آنها دفاع مقدس ما جنگ جهانی بود به طوری‌که وقت تبادل آزادگان از ۲۱ کشور اسیر دادیم، در آمار ثبت شده ۳۴ کشور به صدام نیرو داده بودند و عراق از ۹۴ کشور پشتیبان مالی داشته و در طرف مقابل نظامی با ساختار جوان و کم‌تجربه و نو انقلاب قرار داشته است.

آبنوش افزود: دشمنان ما مدعی شدند که هرچه صدام می‌خواست به او دادیم و حتی سیم خاردار را بر ایران بستیم و چند انبار مهمات را نفوذ‌ ها منفجر کردند پس چگونه آنها شکست خوردند. فتنه‌های مختلف و جنگ‌های نیابتی بر ما تحمیل شد، ۸۶ کشور پشت داعش در مقابل ما قرار داشت و ما با یک شعار «یاحسین» در برابر دشمن ایستادگی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان می گویند «۴۱ و نیم سال قبل این ملت آنقدر ذلیل بودند که مستشاران ما در ایران حق توحش از کشور می‌گرفتند و اگر بالاترین مراجع یا پادشاه آنها را آسیب می‌زدیم مردم سکوت می‌کردند و سگ‌های ما ارزش بیشتری نسبت به مردم آنها داشتند و پس از انقلاب نخبگان آنها را شهید کردیم، تحریم‌های سختی تحمیل کردیم، در حوزه‌های علمیه آنها آدم‌های نفوذی گذاشتیم، کارهای سقوط نظام را تحمیل کردیم اما با این شرایط اینها سینه به سینه جلو می‌روند حتی در سال‌های اول انقلاب می‌گفتند ملت ایران بیچاره شدند که آخوندها را روی کار آوردند و شماها را به ۱۴۰۰ سال پیش فرستادند.

آبنوش خطاب به مردم گفت: اگر سختی می‌کشید، اگر گرانی‌ها و توطئه‌ها از نامردهای درون و بیرون را تحمل می‌کنید بدانید چه هزینه ای می دهید. امروز در قلب آفریقا یعنی نیجریه وقتی اسم مقام معظم رهبری می‌آید به احترام نام ایشان بلند می‌‌شوند، در یمن به عشق رهبر ما مقاومت می‌کنند و این محبوبیت و اقتدار رهبر ما مرزها را در نوردیده است.

هماهنگی‌های عجیب و غریبی در فتنه جاری شکل گرفته و فقط منتظر یک جرقه بودند تا کشور را نابود کنند.  اطلاعات تکمیلی پس از اعترافات اعلام خواهد شد

آبنوش در پاسخ به این پرسش که دولتی که موشک نقطه‌زن دارد و در ساخت نانو از همه کشورها پیشی گرفته چرا در معیشت مردم با مشکل مواجه است؟ گفت: اندام کشور به طور همگون رشد نکرده و یک گوشه آن علیل است اما جوانانی داریم که اهل ابداع و نوآوری بوده و اهل رانت نیستند، از جنس حسین همدانی‌ها هستند، در راهپیمایی اربعین و اعتکاف حاضر می‌شوند و صحبت‌های مقام معظم رهبری را موعظه نمی‌‌دانند بلکه فرمان می‌دانند.

فرمانده عملیات سازمان بسیج کشور گفت: ما در ذیل ولایت هستیم و هر که در خدمت نظام گام برمی‌دارد دستش را می‌‌بوسیم و آنهایی که رانت‌بازی می‌کنند باید تکلیفشان را مشخص کنیم و باید پاکان را به مجلس بفرستیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در همه زمینه‌ها پیروز شدیم امیدواریم در حوزه اقتصادی نیز با تاسی از شهدا و پیروی از ولایت موفق شویم.