نائب رئیس شورایعالی اصلاح‌طلبان درباره برنامه اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات گفت: به دنبال کاندیدای اجاره‌ای نخواهیم رفت؛ در جایی که کاندیدا نداریم فردی را معرفی نمی‌کنیم. حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری در نشست هم‌اندیشی شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان با رابطان استانی خود، اظهار کرد: جریان اصلاحات بعد از خداوند متعال یک تکیه‌گاه دارد و آن مردم است. هر زمانی که مردم پای صندق رأی آمدند اصلاح طلبان موفق شدند و هر زمان که مردم نیامدند اصلاح‌طلبان موفق نشد. عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: همه باید در جهت امید حرکت کنیم و مردم را پای صندوق رأی که تنها حوزه حضور اصلاح‌طلبان در حوزه تصمیم گیری‌ها است بکشانیم. وی ادامه داد: در حال حاضر فراکسیون امید، شواهای شهر و احیانا معدود افراد اصلاح‌طلبی سکاندار امور اجرایی هستند. این در حالی است که با غفلت خود دوستان ما، با قانون بازنشستگی نیروهای اصلاح‌طلب از صحنه خارج شدند.

بالا بردن توقعات، کار رقیب است

موسوی لاری افزود: حالا چه باید کرد؟ نقطه عزیمت همه ما بعد از تشکیل شوراها در شهرستان‌ها گزینش نیروهایی است که بتوانند در عرصه سیاسی حضور پیدا کنند و صلاحیت و قدرت جذب داشته باشند. اینکه می‌توانند از موانع عبور کنند یا نه یک موضوع دیگری است. الان به این موضوع فکر نمی‌کنیم. قطعا کسانی هستند که توان رقابت با جریان رقیب را دارند، پس باید به دنبال آنان برویم. وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: خواهش من از دوستان این است که رقابت را روی چهره‌های شایسته‌تر و مردمی‌تر ببرند. کسانی که می‌توانند در صحنه باشند اما خودشان را کنار می‌کشند با لطایف الحیل به صحنه بیاوریم. بدانیم رقیب از همه امکاناتش علیه ما استفاده می‌کند. موسوی لاری در پایان این بحث گفت: باید بپذیریم که بالا بردن توقعات خیلی اوقات توسط رقیب انجام می‌شود تا نگذارند به نتیجه برسیم. همه ما یک مسیر طولانی را طی کردیم تا به امروز رسیده‌ایم. مسئله نظارت استصوابی از مجلس پنجم بوده است. هیچ وقت نگفتیم تا برطرف نشود در انتخابات شرکت نمی‌کنیم. 

هیچ وقت نگفتیم دولت روحانی،  دولت اصلاح‌طلبان است 

نائب رئیس شورایعالی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: دولتی روی کار آمده که تا امروز هیچ وقت رئیس دولت و اعضای اصلی آن نگفتند که اصلاح‌طلب هستیم. دولتی است که ما از آن حمایت کردیم. الان نمی‌خواهیم مثل اصولگرایان برخورد کنیم که یک روز دکمه کت احمدی نژاد را در مجلس می‌بوسیدند و الان می‌گویند جریان انحرافی است، اما ما هیچ وقت نگفتیم دولت روحانی دولت اصلاح‌طلبان است. وی تصریح کرد: البته دولت می‌توانست تصمیماتی بگیرد که بی‌هزینه باشد و نتیجه مطلوب بدهد و با اصلاح‌طلبان که عقبه اصلی‌اش بودند مشورت کند؛ اما با همه این کمی‌ها و کاستی‌ها باید مردم را پای صندوق رأی بکشانیم نه اینکه شانه خالی کنیم.

در فضای مجازی حضور با امید  داشته باشیم

موسوی لاری  گفت: انسجام بخشی به جریان اصلاحات وظیفه همه ما است. باید با رسانه‌ها ارتباط داشته باشیم صحبت کنیم. همچنین احزاب مرکزی باید با شاخه‌های استانی خود ارتباط بیشتری داشته باشند. در فضای مجازی باید حضور با امید داشته باشیم. نقد خوب است اما فکر نکنیم همه چیز نقد کردن است؛ نقد بکنیم امید هم بدهیم. هر کسی که نقد می‌کند به خودش هم بپردازد. اگر فراکسیون امید را نقد می‌کنیم، کمی هم به خودمان بپردازیم که در شهر و استان خود چگونه عمل کردیم. وی با بیان اینکه رسانه‌هایی که از کوه، کاه می سازند کم نیستند، افزود: انسجام بخشیدن به رسانه‌هایی که می‌توانند سخن اصلاح‌طلبان را منعکس کنند از جمله کارهای مهمی است که باید به آن پرداخت.