رئیس‌جمهوری در احکام جداگانه‌ای ۱۰ عضو شورای عالی آموزش و پرورش را برای یک دوره چهار ساله منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی در احکام جداگانه‌ای و با استناد به بند الف ماده ۸ و بندهای ۱۰، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ ماده ۹ و در اجرای ماده ۱۱ لایحه قانونی تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۵۸ (اصلاحی مورخ ۱۳۸۱.۷.۲۹ مجلس شورای اسلامی)، ۱۰ عضو شورای عالی آموزش و پرورش را برای یک دوره ۴ ساله منصوب کرد.

رئیس‌جمهوری با عنایت به معرفی وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری، سیما فردوسی، علی‌اصغر فانی محمود مهرمحمدی را به عنوان «عضو شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب کرد.

 طبیه ماهروزاده، غلامعلی حدادعادل و غلامحسین رحیمی نیز با عنایت به معرفی شورای روسای فرهنگستان‌های کشور به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شدند.

همچنین با عنایت به معرفی شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مریم رنگ‌آمیز طوسی،حبیب‌الله گودرزی دورکی و جواد نوبختی با حکم رئیس‌جمهور به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شدند.

حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور نیز با عنایت به معرفی شورای عالی حوزه علمیه قم به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش منصوب شد.

رئیس‌جمهور در این احکام، توفیق اعضای جدید شورا  را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت کرده است.