نشست سه جانبه ایران، انصارالله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (E4) در تهران، برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در چارچوب رایزنی‌های ایران جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن نشست مشترک سه جانبه‌‌ای با حضور هیأتی از کشورمان به ریاست علی اصغر خاجی، دستیار وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، هیأتی از انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و سفرا و روسای نمایندگی‌های چهار کشور ذی ربط اتحادیه اروپا موسوم به E4 شامل انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار شد. در این نشست هیأت‌های حاضر در جلسه دیدگاه‌ دولت‌های متبوع خود را در خصوص تحولات یمن از جمله در موضوعات سیاسی، میدانی و وضعیت انسانی یمن به شکل مشروح بیان و از استمرار وضعیت بحرانی یمن که به کشته و مجروح شدن ده‌ها هزار یمنی و ویرانی زیرساخت‌های این کشور منتهی شده است عمیقا ابراز تاسف کردند.

در پایان این نشست، هیأت‌های شرکت کننده، با تاکید بر لزوم توقف هر چه سریع‌تر جنگ، بر راهکار سیاسی به عنوان راهکار نهایی بحران یمن تاکید و با ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن خواستار تسریع در ارسال کمک‌های انسانی شدند.

همچنین، هیأت‌های شرکت کننده بر لزوم اجرای کامل توافقات استکهلم و انجام تعهدات کامل طرفین تاکید کردند و آن را مقدمه‌ای بر حل و فصل نهایی سیاسی بحران یمن دانستند.

پس از این نشست، راب مک ایر، سفیر انگلیس در تهران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «از ایران به دلیل میزبانی گفت‌وگوها با هیأت انصارلله و همکاران من از ایتالیا، فرانسه و آلمان قدردانی می‌کنم. بسیار حائز اهمیت است که درباره روند سیاسی و بحران انسانی (در یمن) رایزنی شود.»