عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این فراکسیون تاکنون به رغم همه بی‌میلی‌هایی که از دولت و دیگران دیده، همچنان قوامش به خاطر منش آقای عارف بوده است بنابراین سخن حذف آقای عارف دقیق نیست.

محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: هیچ اراده‌ای در مجموعه فراکسیون امید بر حذف نه فقط آقای عارف بلکه برای سایر اعضای این فراکسیون هم وجود ندارد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: آقای عارف علاوه بر اینکه رئیس فراکسیون امید است، رئیس شورای عالی سیاستگذاری جریان اصلاحات نیز هست؛ او در کنار رئیس دولت اصلاحات همچنان کاروان اصلاح‌طلبی را راهبری می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بنا دارید از لیست ۳۰ نفره فعلی تهران نیز استفاده کنید و یا بنا به تغییر است، گفت: دو نگاه در حال حاضر وجود دارد؛ اینکه آیا ما با رویکرد ائتلافی یا ناب‌گرایی در انتخابات ظاهر خواهیم شد. یک گروه محورشان آقای عارف است و معتقد به ناب‌گرایی در انتخابات آینده هستند.

این عضو فراکسیون امید مجلس بر همین اساس اضافه کرد: تجربه ائتلافی که بخشی از آن تجربه دولت و بخشی هم فراکسیون مستقلان در مجلس است از منظر جریان ناب‌گرایی در انتخابات آتی، تجربه موفقی نبوده است و یا از  دستاورد ائتلاف هم در دولت و هم در سه فراکسیونی شدن مجلس ناراضی هستند بنابراین این جریان معتقد است که باید ناب‌گرایی را در رویکرد داشته باشد، گروهی هم همچنان معتقد هستند که شرایط کشور به گونه‌ای است که باید خط ائتلاف را پیش ببریم.

وکیلی با بیان اینکه به نظر من هنوز این بحث به صورت خام در جریان است، افزود: ممکن است کسانی از این دوستان(اعضای فراکسیون امید) بمانند و ممکن است کسانی هم نمانند اما اینکه این لیست ۱۰۰ درصد آری خیر باشد، چنین چیزی نه منطقی است و نه معقول و نه زمان آن اکنون است.