فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسما اعلام می‌کنم که هیچ پهپادی از ایران اسلامی ساقط نشده است.

سرلشکر حسین سلامی ظهر دیروز در بازدید از پروژه احداث آزادراه خرم‌آباد-اراک در جمع خبرنگاران این شهرستان افزود: پهپاد ما سه ساعت و چهل دقیقه بر فراز آب‌های خلیج فارس در گردش بوده و کار مراقبت و نظارت را انجام داده است.

به نوشته فارس، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پهپاد از مجموع شناورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تصاویری را ارسال کرده است، افزود: همچنان ‌که بخشی از این تصاویر را برای مردم ایران و افکار عمومی جهان نشان دادیم.

فیلم قطعات پهپاد ایرانی را نشان دهید

سرلشکر سلامی بیان داشت: اگر دشمنان ما ادعایی از سرنگونی پهپادهای ایرانی دارند مستنداتی را ارائه دهند.

وی با تأکید بر اینکه امروز در جهان هیچ کس حرف بدون استناد را نمی‌پذیرد، اظهار داشت: فیلم اصابت و قطعات پهپاد ایرانی را نشان دهند و ادعای خود را اثبات کنند چرا که تنها با حرف هیچ کس اداعای آن‌ها را نمی‌پذیرد. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: قاطعانه می‌گویم که این یک دروغ بزرگ است و آن را نیز اثبات کردیم، ما هر عملی را که انجام دادیم آن را اثبات کردیم، دشمنان نیز ادعای خود را ثابت کنند. همزمان امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در حاشیه جلسه هیأت دولت با کذب دانستن ادعای ترامپ در سرنگونی پهپاد کشورمان گفت: پهپادی از ما ساقط نشده و همه آنها به سلامتی به پایگاه‌ها بازگشته‌اند و اگر کسی مدعی است که پهپادی از ما را ساقط کرده باید اسناد و مدارک خود را نشان دهد.

گفتنی است در حالی که آمریکا پنجشنبه گذشته ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است، سنتکام اخیرا اعلام کرد: «احتمالا دو پهپاد ایرانی را سرنگون کرده‌‌ایم.»