حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله روز دوشنبه برای چندمین روز پیاپی با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار پرداخت حقوق‌ معوق خود شدند. یکی از این کارگران که نخواست نامش در خبر ذکر شود در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستند. حقوق پرداختی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد اما همان حقوق نیز به موقع پرداخت نمی‌شود.

وی ادامه داد: پیمانکار حقوق بهمن ماه سال گذشته را پرداخت کرده و از حقوق اسفند ماه تنها ۱۰میلیون ریال علی‌الحساب برای ما واریز شده اما ما خواستار پرداخت تمام حقوق‌ معوق هستیم.

این فرد یادآور شد: هیچ فیش حقوقی به ما داده نشده است که بدانیم مبلغ حقوق ما چه میزان است. از سویی دیگر از اسفندماه سال گذشته تاکنون حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در این خصوص گفت: فرزند یکی از کارگران، تازه متولد شده است اما به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه بیمارستان، شناسنامه وی و همسرش نزد بیمارستان باقی مانده است.

وی ادامه داد: از عید نوروز تاکنون منتظر پرداخت حقوق هستیم اما هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است، شرایط اقتصادی سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد.

به گفته این کارگران، آنها از هفتم خردادماه سال جاری تاکنون به علت عدم پرداخت حقوق دست از کار کشیده‌اند.

شهردار کوت عبدالله روز یکشنبه در این خصوص گفت: تلاش ما این است که مبلغ ۲۰میلیون ریال به صورت علی‌الحساب به کارگران فضای سبز این شهرداری پرداخت شود. این درحالی‌ست که کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله مدعی شده‌اند با گذشت دو روز از وعده شهردار، تاکنون هیچ مبلغی به حساب آنها واریز نشده است.

نواب حاجیان سعیدی با بیان اینکه با واریز این مبلغ، کارگران دو ماه حقوق دیگر از شهرداری طلبکار خواهند بود، افزود: کارگران فضای سبز خواستار پرداخت کل مطالبات به صورت یک‌جا هستند اما برای هیچ‌کدام از کارگران شهرداری تاکنون حقوق اردیبهشت امسال واریز نشده است.

کارگران شهرداری کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون در اردیبهشت امسال نیز چند بار برای پرداخت معوقات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده بودند.

واحد فضای سبز این شهرداری حدود 250 کارگر دارد.