صبحانه لاکچری؛ اعتراض شریعتمداری

مهمان‌نوازی با پول بیت‌المال پسندیده نیست

تدارک میز صبحانه رنگارنگ از بیت‌المال صدای اعتراض وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را هم درآورد تا شریعتمداری خطاب به مدیران بگوید: شرایط امروز کشور این سفره را ایجاب نمی‌کند.

به گزارش مهر، صبح دیروز (جمعه) شورای هماهنگی مدیران حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد که صبحانه تدارک دیده شده روی میز حاضران در جلسه، انتقاد و گلایه شریعتمداری را در پی داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی در این رابطه گفت: از سفره صبحانه امروز گله دارم، چرا این‌گونه بود؟ یک نون و پنیر معمولی می‌گذاشتید.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: به خاطر ریا نمی‌گویم. در خانه خودتان گوجه و خیار و... روی سفره بگذارید. تکریم مهمان از سوی مردم لرستان را می‌دانیم، جان خود را فدای مهمان می‌کنند اما آن زندگی شخصی است و زندگی انقلابی و شرایط امروز کشور این را ایجاب نمی‌کند. وی افزود: این حرفی که می‌زنم گداصفتی نیست. در مالزی ملاقاتی داشتم که آن زمان قیمت رینگیت در مقابل دلار کم شده بود. عطسه کردم، روی میز دستمال کاغذی نبود. پرسیدم، گفتند در اجرای سیاست‌های صرفه‌جویی دستمال کاغذی را حذف کرده‌ایم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به مدیران، با بیان اینکه تو را به قرآن از پول بیت‌المال این کار را نکنیم، به‌خدا حرام است در این کار، حداقل‌های لازم و ضروری کافی است، تصریح کرد: در سفرهایی که داریم غیر از آب هیچ چیز دیگری روی میز نمی‌گذارند اما هر وقت خارجی‌ها به کشور می‌آیند ظرف پسته و شکلات روی میز می‌گذاریم! شریعتمداری با تاکید بر اینکه از پول بیت‌المال نمی‌شود این هزینه‌ها را کرد، قطره قطره دریا می‌شود، خطاب به مدیران افزود: به کارمند خود برسید، به بهترین شکل به کارمند خود برسید این کار خیلی خوبی است، در آموزش، تأمین مسکن و تأمین معیشت هر کاری می‌توانید بکنید.

وی یادآور شد: در کجای فرهنگ ما بوده نسکافه بخوریم؟ در هر اداره‌ای می‌رویم نسکافه می‌خورند. همان چای خودمان بهتر است، همان را باید می‌گذاشتید. برگردیم به همان چیزهایی که اصول خودمان است و دارایی و ارزش خودمان است.