عضو کارگری شورای عالی کار نسبت به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش۱۰ تا ۴۰ درصدی دستمزد سال آینده کارگران انتقاد کرد.

به گزارش مهر، علی خدایی با انتقاد از اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس درباره افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی دستمزد کارگران برای سال آینده گفت: با توجه به تعیین حقوق کارمندان دولت در بودجه سال ۹۸ و ایجاد شبهه در زمینه مزد کارگران و همچنین اظهارات عجیب و بی‌سابقه برخی نمایندگان درباره تعیین دستمزد، بازار شایعات و اعداد و ارقام مختلف در رسانه‌ها گرم است.

وی با بیان اینکه همین امر موجب شده تا سوالات متعدد از سوی کارگران مطرح شود، گفت: دستمزد کارگران توسط شورای‌عالی کار تعیین می‌شود و این شورا هنوز به تصمیمی در این زمینه نرسیده است.

عضو کارگری شورای عالی کار ادامه داد: همچنین میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز هنوز مشخص نشده است. خدایی افزود: بدیهی است اطلاع‌رسانی در زمینه مراحل تعیین مزد در شورای عالی کار را وظیفه خود می‌دانیم و به اطلاع کارگران خواهیم رساند. بنابراین کلیه اعداد و ارقام مطرح شده در رسانه‌ها صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

گفتنی است دیروز مطلبی به نقل از عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون تلفیق مجلس در یکی از رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه «حقوق کارگران بین ۱۰ تا ۴۰درصد افزایش پیدا می‌کند. افرادی که پایین‌ترین حقوق را دارند تا سقف ۴۰درصد و افرادی که حقوق‌های بالاتری نسبت به گروه قبلی دارند حداکثر تا ۱۰درصد حقوق آنها افزایش پیدا می‌کند». همچنین در بخش دیگری از اظهارات این نماینده مجلس آمده است: «کارگرانی که زیر یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان ماهانه حقوق می‌گیرند حقوق آنها تا ۴۰درصد افزایش پیدا می‌کند».

براساس این گزارش، در حالی این اظهارات از سوی یک نماینده مجلس مطرح می‌شود که طبق قانون، دولت و مجلس در بودجه‌های سنواتی فقط درباره حقوق کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند تصمیم‌گیری کنند و مبنای تعیین دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار فقط شورای عالی کار و با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و اعضای دولتی این شورا خواهد بود که جلسات آن از هفته گذشته آغاز شده است.