حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شاغل در شهرداری ایرانشهر که به عنوان کارگر خدماتی و فضای سبز در سطح شهر فعالیت می‌کنند، با احتساب اردیبهشت ۵ماه حقوق طلبکارند.

«کارگران شهرداری ایرانشهر با احتساب اردیبهشت ۵ ماه معوقات مزدی طلبکارند». یکی از این کارگران با بیان این مطلب به ایلنا گفت: بارها مشکلاتمان را رسانه‌ای کرده‌ایم اما اتفاقی نیفتاده است.

یکی دیگر از کارگران شهرداری ایرانشهر هم در تشریح مشکلات خود و همکارانش گفت: هیچ مسئولی دلش به حال ما کارگرانی که ۵ ماه حقوق نگرفته‌ایم، نمی‌سوزد. تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری در حالی ادامه دارد که ۴ نفر از اعضای شورای شهر ایرانشهر به دلیل گسترده شدن اختلافات استعفا داده‌اند. در طول سال‌های گذشته حقوق کارگران معمولا با ۵ تا ۶ ماه تاخیر پرداخت می‌شد و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به آذر ماه سال ۱۴۰۲ است که حدودا دو ماه پیش به حساب کارگران واریز شد. در عین حال جدا از ۵ ماه حقوق، حق عیدی سال‌های گذشته نیز پرداخت نمی‌شود. 

او با اشاره به میانگین ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کاری خود و همکارانش در شهرداری ایرانشهر گفت: با خروج تعداد زیادی از همکاران هم اکنون شهرداری ایرانشهر دچار کمبود نیروست و کارگران فعلی توانایی جبران کار همکاران سابق خود را ندارند، به همین دلیل برخی از معابر، کوچه‌ها و محله‌های شهر به دلیل نبود نیروی خدماتی و پاکبان از زباله 

خالی نمی‌شوند.

به گفته وی، ما کارگران با حداقل روزی ۱۲ ساعت کار اجباری (از ۷ صبح تا ۹ شب) از حداقل‌های مزدی محروم هستیم و مسئولان شهرداری اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌های کارگران را نمی‌پردازند. طبق اظهارت کارگران شهردرای ایرانشهر، آنها سال‌هاست پیگیر وضعیت شغلی‌شان از مسئولان شهری هستند. آنها می‌گویند: تاکنون تصمیم جدی برای تامین منابع مالی و حل مشکلات گرفته نشده و این موضوع نگرانی ما را بیشتر می‌کند چراکه جدا از ناکافی بودن مزد، در سال‌های اخیر به دلیل نبود نظارت بر عملکرد مدیران شهری، در مقاطعی حق بیمه ما با تاخیر پرداخت 

شده است.

یکی از این کارگران با بیان اینکه ما کارگران شهرداری ایرانشهر خواستار آن هستیم تا مسئولان بالادستی ازجمله استانداری و فرمانداری چاره‌ای برای تامین منابع مالی پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بکنند، در پایان گفت: انتظار داریم شهرداری ایرانشهر حداقل بخشی از مطالبات ما کارگران را بپردازد تا معیشت و چرخ زندگی ما بچرخد.