رئیس شورای اسلامی کار پلی‌اکریل اصفهان گفت: تصمیمات یک بام و دو هوا، کارخانه پلی‌اکریل یعنی مادر صنایع نساجی ایران را از نفس انداخته است.

علیرضا خرمی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: متاسفانه با تصمیم هیأت وزیران مبنی بر تعدیل بهای خوراک دریافتی تولیدکنندگان در صنعت نساجی و از طرفی با افزایش قیمت پایه محصولات پتروشیمی در شهریور ماه که منجر به افزایش 30درصدی قیمت ماده اولیه تولید پلی‌استر کارخانه پلی‌اکریل (پارازایلین) شد، پایه‌های شرکت پلی‌اکریل اصفهان به لرزه افتاده است.

او ادامه داد: این دو اتفاق باعث ناترازی قیمت پارازایلین و چیپس و عدم امکان رقابت در بازار و به تبع آن بالا رفتن بهای تمام شده محصولات پلی‌اکریل شده و کار به جایی رسیده که تولید محصول در این واحد تولیدی و مادر صنایع نساجی توجیه اقتصادی ندارد و این شرایط، نقدینگی شرکت را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته خرمی، در همین راستا مدیریت پلی‌اکریل در مورد مشکلات موجود، مکاتبات بسیاری با شخصیت‌ها و نهادهای مختلف انجام داده‌اند ولی متاسفانه پاسخی نیامده و معضلات برطرف نشده است.

رئیس شورای اسلامی کار پلی‌اکریل با بیان اینکه «کارخانه بحران‌زده پلی‌اکریل که کاملا تعطیل شده بود در سال ۱۳۹۶ با خون دل و رنج پرسنل درد کشیده و کمک‌های بی‌دریغ مسئولان وقت با مشقت زیاد به چرخه تولید برگشت»، افزود: امروز این شرکت با یک تصمیم غیرکارشناسی یک قدم بیشتر تا تعطیلی کامل ندارد چراکه کارخانه اکریلیک۱ سال‌هاست تولید ندارد و کارخانه اکریلیک۲ به دلیل‌ عدم نقدینگی اکنون متوقف شده و کارخانه پلی‌استر نیز با ظرفیت پایین کار می‌کند که همین تولید اندک نیز در آستانه تعطیلی و توقف کامل قرار گرفته است.

خرمی هشدار داد: اگر این اتفاق برای پلی‌اکریل رخ بدهد بیکاری حدود ۲۰۰۰ کارگر رنج‌کشیده پلی‌اکریل را در این شرایط دشوار اقتصادی به همراه دارد، کارگرانی که یک‌بار طعم آوارگی و بی‌حقوقی را کشیده‌اند و دیگر نه توانی دارند و نه مستحق این هستند که با تصمیمات نادرست شغلشان را از دست بدهند. این فعال کارگری به عنوان نماینده کارگران از مسئولان مربوطه درخواست کرد تعدیل نرخ پارازایلین مورد نیاز شرکت پلی‌اکریل با نرخ تسعیر ارز ۲۸۵۰۰ تومان باشد و همان رفتاری که با دیگر شرکت‌های نساجی می‌شود با شرکت پلی‌اکریل ایران 

نیز بشود.