جمعی از کارگران مجموعه شهرداری رودبار با انتقاد از وضعیت شغلی خود، خواستار رسیدگی مسئولان به اوضاع و حل مشکلات خود شدند. آنها گفتند وضعیت شهرداری رودبار به‌رغم شروع به کار شهردار جدید تغییری نکرده و کارگران همچنان با مشکل روبه‌رو هستند.

یکی از این کارگران به ایلنا گفت: به غیر از عدم دریافت حدود پنج ماه مطالبات قدیمی و نیمی از حقوق آبان ماه سال جاری، پرداخت ۴ ماه اضافه‌کاری و بیمه کارگران به تاخیر افتاده است.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ شرایط مالی شهرداری به گونه‌ای بود که پیمانکار، امکان وصول صورت وضعیت‌های مالی خود را از شهرداری نداشت به همین دلیل در طول ۱۲ ماه از سال ۱۴۰۰ هر ماه مبالغ کمی را به عنوان علی‌الحساب از کارفرما دریافت کردیم که مجموع مطالبات در این سال به حدود ۵ ماه رسید. در عین حال چندین ماه حق بیمه سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ کارگران به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است. به همین دلیل شماری از کارگران برای وصول این طلب قدیمی از پیمانکار وقت شکایت کرده‌اند اما پیمانکار حاضر به پرداخت طلب کارگران نیست.

او درباره مشکلات بازنشستگی تعدادی از همکاران خود نیز تصریح کرد: بازنشستگی تعدادی از همکاران به دلیل پرداخت نشدن هزینه بازنشستگی از یک الی دو سال پیش با مشکل مواجه شده و آنها امکان بازنشسته شدن ندارند.

وی ضمن ابراز نگرانی از آینده شغلی خود، خواستار حذف پیمانکاران برای بهبود وضعیت شغلی خود در شهرداری شده و گفت: درخواست دیگر کارگران افزایش دستمزدها با اضافه‌کار است که از سوی مدیران شهرداری بی‌پاسخ مانده است.

او افزود: نارضایتی ما به این جهت است که شهرداری سال‌هاست با پیمانکارانی تمدید قرارداد می‌کند که سابقه خوبی در پرداخت حقوق و مهیا کردن امنیت شغلی کارگران ندارند.