عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمبود درآمد دولت بهانه‌ای درستی برای عدم افزایش مناسب حقوق‌ها نیست چرا که وظیفه ایجاد منابع جدید برعهده دولت است.

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه حقوق‌ها در قانون بودجه سال آینده باید متناسب با تورم در کشور افزایش پیدا کند، گفت: کشور اکنون در جنگ اقتصادی قرار دارد اما به دلیل آنکه این جنگ صدا ندارد دولت آن را جدی نگرفته است. در جنگ اقتصادی و تحریم موجود، باید نیازهای معیشتی مردم را مدنظر قرار داد و دولت حق ندارد در این شرایط به بهانه تحریم، قیمت‌ها را آزاد اعلام کند و وظایف خود را در کنترل قیمت‎ها به درستی انجام ندهد. نماینده کازرون و کوهچنار در مجلس با بیان اینکه درآمد نداشتن دولت بهانه‌ای درستی برای عدم افزایش مناسب حقوق‌ها نیست چرا که وظیفه ایجاد منابع جدید برعهده دولت است، ادامه داد: باید با واقعی کردن دستمزدها فشار اقتصادی را بر مردم کاهش داد و مسکن‌هایی همچون اختصاص بنزین به سرپرست خانوار یا توزیع کالابرگ بدون افزایش دستمزدها راه به جایی نخواهد برد.

وی با بیان اینکه منابع مالی به کفایت در کشور وجود دارد اما مسئولان توان هزینه‌کرد آن را در جای مناسب خود را ندارند، افزود: تا زمانی که منابع کشور برای واردات چیزهایی مثل چای هزینه شود، مشکل همچنان بر قوت خود باقی خواهد ماند و به‌یقین فقیرتر شدن مردم به معنای از دست دادن سرمایه انسانی و افزایش آسیب‌های اجتماعی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با ابراز نگرانی از تاثیر تبعیض و بی‌عدالتی‌ها در زندگی مردم، مطرح کرد: دولت باید به جای انداختن تقصیرها به گردن مجلس، پاسخگوی مشکلات اقتصادی موجود باشد اما مدام فرافکنی کرده و به‌همین دلیل هر روز مشکلات افزایش پیدا می‌کند.