بازنشستگان کشوری نسبت به افزایش ۲۰درصدی حقوق خود در سال آینده گلایه دارند.

به گزارش ایلنا، «اسدزاده» بازنشسته فرهنگی با انتقاد از این رقم ناچیز می‌گوید: وقتی تورم اقلام اساسی زندگی مردم در عرض یک سال بیش از ۱۰۰درصد است، چطور افزایش حقوق‌ها را ۲۰درصد در نظر گرفته‌اند؟

او با بیان اینکه «گزارش‌های رسمی مرکز آمار نشان می‌دهد که در یک سال اخیر بسیاری از کالاهای خوراکی ۱۰۰درصد یا حتی بیشتر گران شده‌اند»، اضافه می‌کند: قانون مدیریت خدمات کشوری می‌گوید افزایش سالانه حقوق‌ها باید به نسبت تورم و افزایش هزینه‌های زندگی باشد. آیا حساب کرده‌اند در ماه‌های اخیر چقدر هزینه‌های زندگی ما بالاتر رفته است؟

این بازنشسته می‌افزاید: حتی به نرخ تورم رسمی در افزایش مزد و حقوق توجه ندارند، آن وقت می‌گویند قرار است متناسب‌سازی کنیم و منابع این متناسب‌سازی هم باید از محل پرداخت مالیات مردم تامین شود. مگر دولت مسئول اجرای قانون نیست؟ وقتی قوانین مزدی زیر پا گذاشته می‌شود، چه امیدی به متناسب‌سازی داشته باشیم، آن هم وقتی اعتبار آن قرار است از جیب خود ما تامین شود.

اسدزاده تاکید کرد: برای حفظ قدرت خرید بازنشستگان در سطح فعلی، حقوق بازنشستگان باید لااقل به اندازه نرخ تورم رسمی افزایش یابد. چندین سال است که این اتفاق نمی‌افتد و نتیجه آن فقیرتر شدن بازنشستگان است. امروز بازنشسته‌ای که زمانی می‌توانست یک زندگی متوسط داشته باشد، به زیر خط فقر رانده شده و متاسفانه تلاشی برای تغییر این 

اوضاع نمی‌شود.