عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهار داشت: در هفته‌ها و روزهای اخیر، بیش از ۱۰۰هزار کارگر کارخانجات و شرکت‌های تولیدی و صنعتی و خدماتی، اعتراض خود را نسبت به تصویب افزایش سن و سابقه بازنشستگی توسط مجلس به شورای نگهبان اعلام داشته و خواستار ابطال آن شده‌اند.

حسین حبیبی در گفت‌وگو با ایلنا افزود: امیدواریم شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطالبه قانونی کارگران را جدی بگیرند و نسبت به ابطال این بند مصوب مجلس اقدام کنند.

حبیبی در ادامه لیست کارگران و تشکل‌های کارگری معترض را برشمرد، کارگرانی که با ارسال طومارهایی خواستار ابطال افزایش سن و سابقه بازنشستگی شده‌اند و افزود: کانون ‌هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران از نزدیک به ۱۲۰ کارخانه، شرکت تولیدی و خدماتی در استان تهران که دارای شورای اسلامی کار و نمایندگی چندین هزار کارگر را برعهده دارند، امضا گرفته است. کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی هم از ۵۰ شرکت دارای دارای شورای اسلامی کار که نمایندگی چندین هزار کارگر استان خراسان رضوی را برعهده دارند، امضا گرفته است. او ادامه داد: اعضای هیات مدیره کانون‌ هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کرمان و اعضای هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان نیز طومارهای اعتراضی ارسال کرده‌اند. روسای کانون‌های شوراهای اسلامی کار استان‌های خراسان جنوبی و قزوین نیز به شورای نگهبان نامه اعتراضی نوشته‌اند. همین‌طور انجمن صنفی کارگران ساختمانی تهران و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز اعتراض خود را با ارسال نامه‌هایی ابراز داشته‌اند. این فعال کارگری گفت: طومارهای جمع‌آوری شده در استان تهران توسط کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان دوازدهم آذر ماه تحویل شورای نگهبان شد و نامه‌های‌ اعتراضی استان‌های دیگر نیز تحویل دفاتر استانی شورای نگهبان شد و حالا در انتظار پاسخ این مرجع قانونی هستیم.