چهارشنبه هفته گذشته ترکیدگی لوله بخار در منطقه آرادکوه باعث سوختگی شدید چهار کارگر شد. اخبار غیررسمی از فوت دو کارگر بر اثر سوختگی خبر می‌داد اما مدیران شهری درباره این حادثه سکوت کرده و هیچ خبررسمی درخصوص آن با وجود پیگیری رسانه‌ها منتشر نشد.

به گزارش اکوایران، دیروز مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند پس از دو روز سکوت به سایت خبری روابط‌عمومی شهرداری گفت:‌ ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه هفتم شهریور ماه حجم زیادی از بخار از خط ۲ نیروگاه به سمت بیرون متصاعد و باعث شد چهار نفر از کارگران دچار سوختگی ناشی از بخار شوند.

رضا محمدی با بیان اینکه بلافاصله هماهنگی‌ها برای انتقال کارگران به مراکز درمانی انجام شد، خاطرنشان کرد: یک دستگاه آمبولانس مجتمع و یک دستگاه آمبولانس اورژانس به محل اعزام و مصدومان برای انجام مراقبت‌های اولیه به بیمارستان شهدای هفتم‌تیر منتقل شدند.

وی افزود: متأسفانه با وجود مراقبت‌های انجام شده، سه نفر از کارگران به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست دادند و یک کارگر نیز که در بیمارستان شهدای یافت‌آباد بستری بود پس از طی مراحل درمانی از بیمارستان ترخیص شد.

محمدی تصریح کرد: همزمان با پیگیری مراحل درمانی این افراد، کمیته فنی متشکل از چهار گروه به همراه کارشناسان خبره که از سوی شرکت تدبیر توسعه سلامت به عنوان سرمایه‌گذار و پیمانکار زباله‌سوز دعوت به همکاری شده‌اند، در حال بررسی دقیق علل این اتفاق هستند.

وی تاکید کرد: حادثه آتش‌سوزی نبوده بلکه بر اثر نشت بخار از لوله‌ بویلر رخ داده در حالی‌که طبق اعلام پیمانکار تعمیرات اساسی سامانه‌ها به تازگی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با ابراز تاسف و تاثر عمیق از این حادثه تأکید کرد: ما از ابتدای وقوع حادثه پیگیر مراحل درمانی سانحه‌دیدگان بوده و اقدامات لازم برای هر چهار کارگر آسیب‌دیده انجام شده است. همچنین به موازات بررسی علل حادثه پیگیری حقوقی ابعاد موضوع در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

همچنین هفته گذشته در حادثه سقوط جرثقیل در یکی از کارگاه‌های ساخت مترو در محدوده شمال غرب تهران رخ داد، یک کارگر کشته شد.