ساماندهی کارکنان دولت بدون افزایش حقوق نیروهای شرکتی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با اصلاحات صورت گرفته در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، این طرح صرفا شامل نیروهای شرکتی بدون افزایش حقوق خواهد شد.

کیومرث سرمدی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: موضوع ساماندهی استخدام کارکنان دولت از چندین سال قبل و از مجالس قبلی کلید خورد و در مجلس یازدهم کمیسیون اجتماعی برای نهایی کردن این طرح جلسات متعددی برگزار کرد. در نهایت این طرح در صحن مجلس به تصویب رسید و به شورای نگهبان رفت که شورای نگهبان ایرادات و ابهاماتی را نسبت به این طرح وارد دانست.

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: اشکالاتی که شورای نگهبان به این طرح وارد کرده بود این بود که طرح نمی‌تواند شامل نیروهای قراردادی و پیمانی شود و این طرح صرفا محدود شود به استخدام نیروهای شرکتی. از دیگر مباحث مطرح این بود که نیروهای شرکتی با چه سابقه‌ای تبدیل وضعیت شوند؟

وی ادامه داد: کمیسیون اجتماعی در جلسات متعدد این ابهامات را بررسی کرد و روز سه‌شنبه در یک جمع‌بندی کلی ما طرح را به این شیوه اصلاح کردیم که تبدیل وضعیت شامل تمام نیروهای شرکتی شود که تا پایان سال ۱۴۰۱ با واسطه از دولت حقوق دریافت می‌کنند. این امر مشکل اکثر نیروهای شرکتی را حل خواهد کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی نهایی شد و به زودی در صحن مجلس نیز بررسی می‌شود و پیش‌بینی ما این است که با تایید شورای نگهبان به زودی اجرایی شود. سرمدی افزود: یک شبهه‌ای که به این طرح وارد می‌کردند این بود که ممکن است طرح مشکل بار مالی داشته باشد که با اصلاحات صورت گرفته ما تاکید کردیم که تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی بدون افزایش حقوق انجام خواهد شد یعنی به همان میزانی که اکنون حقوق دریافت می‌کنند، تبدیل وضعیت می‌شوند و بدین صورت شبهه بار مالی نیز برطرف شده است.