وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با فروشگاه‌های زنجیره‌ای هماهنگ شده که در آینده نزدیک بتوانیم به صورت سراسری کالابرگ الکترونیکی را اجرا کنیم.

به گزارش ایلنا، صولت مرتضوی در پایان جلسه هیآت درباره اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در استان‌ها عنوان کرد: اجرای این طرح در سه استان مرکزی، قزوین و گیلان شروع می‌شود. با فروشگاه‌های زنجیره‌ای هماهنگ شده که در آینده نزدیک بتوانیم به صورت سراسری کالابرگ الکترونیکی را اجرا کنیم. وی در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال این طرح اجرایی می‌شود، گفت: بله به طور حتم اجرا خواهد شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا یارانه نقدی حذف می‌شود، گفت: خیر، اختیاری است. دولت بنا ندارد یارانه نقدی را حذف کند اما تکلیف قانونی است که کالابرگ الکترونیکی یا شیوه‌های دیگر را در پیش گیرد چون آن زمان کالابرگ آماده نبود شیوه پرداخت نقدی را در پیش گرفتیم. الان پرداخت نقدی ادامه دارد و از آن طرف بستر طرح کالابرگ آماده است و در سراسر کشور آمادگی عرضه را داریم اما اختیاری است. مردم می‌توانند یا کالابرگ را انتخاب کنند یا یارانه نقدی. قیمت‌ها هم براساس قیمت پایه شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی گفت: بنای دولت بر این است برای کالاهای اساسی ارز نیمایی اختصاص دهد. وقتی دولت اعلام می‌کند ارز مورد نیاز کالای اساسی را با نیما تامین می‌کند افزایش قیمت معنا ندارد و تعداد ۱۲ قلم هم تغییری نمی‌کند.