وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای دولت، تأمین درمان رایگان برای مردم است و در این مسیر در حال بسترسازی برای تثبیت آن در کل مجموعه‌های درمانی هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، صولت مرتضوی در دیدار اعضای فراکسیون کارگری مجلس، مهم‌ترین دغدغه دولت و وزارت رفاه را اجرای عدالت دانست و اظهار داشت: باید تأمین و توزیع منابع عادلانه انجام شود. در تأمین منابع تلاش‌های بسیاری صورت گرفت طوری‌که امروز بدهی تأمین اجتماعی به بانک مرکزی به صفر رسیده است.

مرتضوی با اشاره به طلب ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی از دولت، گفت: راه‌های گوناگونی را رفته‌ایم تا این موضوع حل و فصل شود و مطالبات تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی از دولت تعیین تکلیف شود.

وی، با اشاره به اینکه ۷۳ تا ۹۳درصد منابع صندوق‌های بازنشستگی توسط دولت تأمین می‌شود، گفت: در بدو ورود به این وزارتخانه، صندوق بازنشستگان کشوری با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود که این مشکلات رفع شده‌اند و امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که دست ما از جیب دولت کوتاه شود.

وی با بیان اینکه زیان‌ده بودن برخی شرکت‌های دولتی چالشی بزرگ است، گفت: بنگاه‌داری دولتی پاسخگو نیست و باید به سمت‌وسوی بخش تعاون رفت یا مشارکت بخش خصوصی را تقویت کنیم.

«علی بابایی‌کارنامی» رئیس فراکسیون کارگری مجلس نیز در این نشست گفت: اعضای این فراکسیون دغدغه نیروی کار، تولید و اشتغال دارند.

وی صیانت از تأمین اجتماعی و تقویت بخش درمان کارگران و بازنشستگان را دغدغه‌های جدی این فراکسیون عنوان کرد و با قدردانی از اقدام دولت در افزایش مناسب حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت: در بحث دستمزد این افراد، عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد که باید جبران شود. نماینده ساری و میاندرود یکی از وظایف مهم وزارت کار را توسعه و تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی عنوان کرد و با انتقاد از بلاتکلیفی ۳۰۰هزار نفر از کارگران ساختمانی در زمینه بیمه، گفت: بیمه این کارگران در گذشته به هر دلیلی متوقف شده و مسئولان تأمین اجتماعی عنوان می‌کنند که منابع با مصارف همخوانی ندارد تا بیمه این کارگران منعقد شود.