دستگاه‌های اجرایی جلوتر از برنامه اشتغال‌زایی هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حسب رصد سامانه معاونت اشتغال وزارتخانه، دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای نقش خود جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی را که در دستور کار داشتند، ایجاد کردند.

به گزارش‌ ایرنا، صولت مرتضوی در حاشیه جلسه هیأت دولت اظهار داشت: در ماهی که گذشت، خدمات ویژه‌ای به بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری ارائه شد که بیمه تکمیلی همه بازنشستگان ازجمله آنهاست.

وی خاطر نشان کرد: حسب رصد سامانه معاونت اشتغال وزارتخانه، دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای نقش خود جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی را که در دستور کار داشتند، ایجاد کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: کسانی که تحت هر شرایطی یارانه دریافت نکرده‌ یا ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند به سامانه هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کنند و پس از بررسی‌های لازم، یارانه تخصیص می‌یابد.

مرتضوی همچنین در خصوص حداقل حقوق و دستمزد کارگران گفت: بناست در مورد این موضوع در جلسه بعدی شورای کار تصمیم‌گیری شود و اطلاعات کافی و نتایج آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

وی همچنین درباره برنامه‌های دولت برای پرداخت کالابرگ توضیح داد: در گذشته به دلیل عدم پیش‌بینی لازم، سامانه کالابرگ الکترونیکی در نظر گرفته نشد اما امروز این سامانه با همکاری چند دستگاه طراحی شده و در یک استان در حال آزمایش است و پس از این مرحله، در صورت تمایل مردم کالابرگ‌ها به افراد عرضه می‌شود اما اگر کسی تمایل به دریافت وجه نقد داشته باشد، این امکان هم وجود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۱۱ قلم کالا برای تخصیص این کالابرگ‌ها انتخاب شده که انتخاب آن به عهده خود مردم است.