وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت «ایران یاسا تایر و رابر» به عنوان اولین تولید‌کننده تایر در کشور بازدید کرد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی در این بازدید، گسترش تولید و اشتغال را مهم‌ترین بستر برای شکست تحریم‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: اشتغال‌آفرینی مهم‌ترین مطالبه به حق جوان ایرانی است. وی افزود: اراده لازم برای توسعه کشور در بدنه دولت مردمی وجود دارد و تلاش می‌کنیم با رفع موانع به تولید اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان کمک کنیم.

وزیر کار با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از فناوری‌های نو در شرکت‌های تولیدی زیرمجموعه، گفت: غفلت از ظرفیت‌ها و منابع داخلی و کم‌کاری در توسعه اقتصادی نابخشودنی است.

مرتضوی بیان کرد: توسعه خط تولید مجموعه ایران یاسا برای اشتغال جوانان مورد حمایت همه‌جانبه ماست. وی با اشاره به اهمیت مدیریت درآمد و تلاش برای تولید بیشتر در شرکت‌های متعلق به صندوق‌های بازنشستگی، افزود: تخصص و مهارت جوانان نخبه ایرانی با حمایت و هدایت‌گری می‌تواند شاخص‌های توسعه کشور را ارتقا دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این بازدید با حضور در خط تولید این کارخانه، با کارگران و تکنسین‌های بخش‌های مختلف آن گفت‌وگو کرد و در جریان مطالبات و مشکلات آنان قرار گرفت.

ایران یاسا به عنوان اولین تولیدکننده تایر در کشور از سال ۱۳۴۷ بیش از ۱۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم دارد.