رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران از انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد و گفت: حق بیمه تکمیلی به ۲۰۵هزار تومان افزایش یافته است.

علی دهقان‌کیا در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تا پایان آبان ماه مهلت دارد و بر همین اساس از مدتی قبل برای قرارداد جدید رایزنی با شرکت‌های جدید آغاز شد.

وی افزود: متأسفانه به دلیل افزایش هزینه‌های درمان، هیچ شرکت بزرگ بیمه‌ای حاضر به همکاری با تأمین اجتماعی و انعقاد قرارداد جدید نشد و به همین دلیل مجبور شدیم به‌رغم میل خود با شرکت آتیه‌سازان حافظ مجدداً قرارداد ببندیم.

دهقان‌کیا گفت: سال گذشته حق بیمه‌ای که بازنشستگان برای بیمه تکمیلی پرداخت می‌کردند ماهیانه ۹۱هزار تومان بود که در قرارداد جدید این مبلغ به ۲۰۵هزار تومان افزایش یافته است.

به گفته وی، سقف پوشش خدمات درمانی از ۴۵ میلیون تومان در سال گذشته به ۷۵ میلیون تومان می‌رسد که این شامل اعمال جراحی مختلف، آزمایش‌ها، عینک و... می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران تصریح کرد: در حال رایزنی با مدیرعامل تأمین اجتماعی هستیم تا بتوانیم درصد حق بیمه‌ای که سازمان تقبل می‌کرد را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: بیمه آتیه‌سازان متعهد شده در قرارداد جدید خلف وعده نکند و خدمات خود را به خوبی به بازنشستگان ارائه دهد. همچنین طی یک ماه آینده تعهدات باقیمانده از قرارداد قبلی را پرداخت کند.