هفته گذشته نشستی با حضور اعضای هیأت مدیره اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و «میرهاشم موسوی» مدیرعامل تأمین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه «حسن صادقی» رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ضمن تشکر از همراهی و همدلی تأمین اجتماعی در اجرای مصوبه شورای عالی کار و افزایش ۳۸درصدی حقوق سایر سطوح بازنشستگان کارگری، معیشت و درمان بازنشستگان را از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری برشمرد.

صادقی با تشریح مسأله متناسب‌سازی عنوان کرد: بازنشستگان همچنان منتظر پرداخت ۲۵درصد معوقه متناسب‌سازی خود از سال ۱۴۰۰ هستند و امیدواریم با درایت و مدیریت سازمان این خواسته به حق بازنشستگان محقق شود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث مهم سازمان پرداخت و با یادآوری این موضوع که ضریب پشتیبانی رو به کاهش است و این مسأله باعث کسری بودجه سازمان می‌شود، عنوان کرد: ادامه این روند قطعاً به نفع سازمان نیست و باید تدابیر درستی در این خصوص اندیشیده شود.

صادقی با اشاره به مسأله درمان گفت: یکی از مشکلات جدی بازنشستگان همین بیمه‌های تکمیلی درمان است. گاهی بیمه‌گر به تعهدات خود عمل نمی‌کند و پیامدهای منفی آن متوجه بازنشستگان می‌شود.

وی بیان کرد: ما از ابتدا هم با این نوع بیمه مشکل داشتیم و معتقد بودیم که قانون الزام به درستی باید اجرا شود. به عبارت دیگر سازمان تأمین اجتماعی باید به گونه‌ای عمل کند که بازنشستگان دیگر نیازی به بیمه مکمل نداشته باشند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری همواره و در همه دولت‌ها به دنبال مطالبات بازنشستگان و بیمه‌شدگان بوده و برای این اتحادیه فرقی نمی‌کند چه کسی بر مسند مدیریت سازمان باشد. در هر برهه‌ای که مدیریت تأمین اجتماعی به خواسته به حق بازنشستگان توجه کرده، ما هم با او همسو شدیم و اگر این‌گونه نباشد، ما مقابلش ایستادیم.

در این جلسه میرهاشم موسوی نیز ضمن تشکر از پیگیری‌های جدی و به‌حق اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در خصوص مطالبات بازنشستگان به بیان مسائل و مشکلات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت.

مدیرعامل تامین اجتماعی عنوان کرد: سال قبل که این مسئولیت را قبول کردم در جواب خبرنگاری که پرسید مهمترین اولویت شما چیست، پاسخ دادم که اولویت اول من پرداختن به موقع به حقوق بازنشستگان و اولویت دوم توجه به درمان بیمه‌شدگان است. تقریباً تلاش کردم در این مدت به تعهدات خود عمل کنم. اولین اقداماتی که در سازمان صورت گرفت قطع وابستگی به سیستم بانکی و استقراض از بانک برای پرداخت هزینه‌ها بود که به لطف خدا حداکثر توان خود را معطوف به این موضوع داشتیم.