به گفته مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، طبق بررسی‌ها حدود 100هزار نفر از رانندگان تاکسی هنوز از بیمه برخوردار نیستند.

به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی افزود: ما ۴۰۰هزار راننده تاکسی داریم که به صورت راننده اصلی و راننده کمکی در حال فعالیت هستند. از این ۴۰۰هزار راننده تعدادی بیمه تأمین اجتماعی هستند و تعدادی هم تحت پوشش بیمه‌های دیگر قرار دارند یا بازنشسته شدند و نیازی به بیمه ندارند.

وی اظهار کرد: اگر 100هزار ظرفیت خالی ایجاد کنیم می‌توان برای تمامی رانندگان فعال در حوزه تاکسیرانی شرایطی فراهم کرد که از بیمه راننده‌ها استفاده کنند.

ضامنی با بیان اینکه به تعداد افراد حذف شده، افراد دارای پروانه فعالیت و منتظر بیمه اضافه خواهند شد، گفت: افرادی که راننده هستند و پیام حذف بیمه برای آنها ارسال شده به شهرداری محل زندگی یا محل کار مراجعه و مستندات خود را ارائه کنند تا اشتباهاً فردی در این فرآیند حذف نشود.

وی درمورد بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی گفت: برخی شهرداری‌ها امکاناتی را برای بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی فراهم کردند. مثلا در شهر تهران بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی رایگان است و در مشهد نیز با تخفیف ۷۰درصدی انجام می‌شود.